Oto obsada serialu „Gremlins: Secrets of the Mogwai”. Ming-Na Wen na pokładzie

Poznaliśmy obsadę animowanego serial o Gremlinach będącego prequelem kultowego filmu „Gremliny rozrabiają” z 1984 roku. Kogo usłyszymy w produkcji szykowanej dla platformy HBO Max?

Serial zabiera nas do lat 20. ubiegłego wieku, do Szanghaju, by opowiedzieć historię młodego Sama Winga, który wraz z Gizmo wyrusza w pełną przygód podróż, podczas której bohaterowie będą musieli mierzyć się z potworami znanymi z chińskiego folkloru. Na pierwszy sezon złoży się 10 półgodzinnych odcinków.

Ming-Na Wen („The Mandalorian”) zagra Fong Wing, specjalistkę od chińskiej medycyny i matkę młodego Sama Winga, którego w filmie zagrał Keye Luke. Kobieta opisywana jest jako zaradna, zabawna i niezwykle opiekuńcza w stosunku do swojej rodziny. BD Wong („Mr. Robot”, „Jurassic World”) wcieli się w Hona, męża Fong, który nigdy nie uwierzył opowieściom swojego teścia o magii i niesamowitej przygodzie. Głosu dziadkowi użyczy James Hong („Wielka draka w chińskiej dzielnicy”), a Matthew Rhys („Perry Mason”) został przypisany do roli nikczemnego Rileya Greene'a, żądnego władzy angielskiego przemysłowca i poszukiwacza skarbów, który włada czarną magią i podąża za mitycznym skarbem Mogwai. W roli Gizmo usłyszymy AJ ​​LoCascio („Voltron: Legendary Defender”).

Scenariusz do serialu stworzył Tze Chun. Za produkcję będą odpowiadały firmy Amblin Television i Warner Bros. Animation.

źródło: comicbookmovie.com / zdj. HBO Max