Oto obsada serialu „Sandman” od Netfliksa. Tom Sturridge, Gwendoline Christie i Charles Dance

Netflix ujawnił w końcu główną obsadę swojej serialowej wersji „Sandmana”. W produkcji opartej na komiksach Neila Gaimana zagrają Tom Sturridge, Gwendoline Christie, Boyd Holbrook i Charles Dance.

Głównego bohatera produkcji zagra Tom Sturridge, którego w 2019 roku mogliśmy oglądać w filmie „Velvet Buzzsaw”. W dorobku aktora znajdują się także takie produkcje jak „Z dala od zgiełku” i „W drodze”. Gwendoline Christie, znana z serialu „Gra o Tron” i nowej trylogii „Gwiezdnych wojen”, wcieli się w Lucyfera, władcę piekła, a Charles Dance, którego również nie trzeba przestawiać fanom „Gry o Tron”, zagra z kolei Rodericka Burgessa, złowrogiego maga. Boyd Holbrook pojawi się natomiast jako Corinthiana, koszmar stworzony przez Morfeusza, który miał odzwierciedlać wszystko, co najgorsze w ludziach i pojawiać się w ich snach. Podczas nieobecności Morfeusza demon przenika jednak do ludzkiego świata i staje się seryjnym mordercą, którego nikt nie może powstrzymać. Obsadę uzupełniają: Vivienne Acheampong jako Lucienne, Sanjeev Bhaskar jako Kain oraz Asim Chaudhry jako ABel.

Sandman_Cast-Grid_16x9_v4.png

Serialowa adaptacja Netfliksa wprowadzi spore zmiany względem materiału źródłowego i przystosuje historię głównego bohatera do realiów XXI wieku. Otrzymaliśmy już potwierdzenie, że akcja serialu zabierze nas do 2021 roku. Scenarzystą i showrunnerem serialu jest Allan Heinberg pracujący między innymi przy scenariuszu do filmowych przygód Wonder Woman. Data premiery nie została jeszcze ujawniona, ale zakładamy, że produkcja pojawi się na platformie w 2022 roku.

źródło i zdj. Netflix