Oto pierwszy zwiastun serialu o napadzie stulecia. W obsadzie gwiazdy „Downton Abbey” i „Kaznodziei”

Paramount+ pokazał w sieci debiutancki zwiastun miniserialu „The Gold”. Produkcja opowie niezwykłą historię napadu na magazyn firmy ochroniarskiej Brink's-Mat, który poskutkował kradzieżą blisko trzech ton sztabek złota. Na pierwszym planie pojawią się Hugh Bonneville („Downton Abbey”) i Dominic Cooper („Kaznodzieja”). 

Hugh Bonneville i Dominic Cooper w nowym miniserialu „The Gold”. Kiedy premiera?

Inspiracją dla fabuły serialu są zdarzenia, do których doszło w Londynie w listopadzie 1983 roku. Pięciu uzbrojonych włamywaczy w czarnych kominiarkach napadło wówczas na niepozorny magazyn położony obok lotniska Heathrow. Mężczyźni otrzymali cynk od jednego z ochroniarzy i liczyli na łup w postaci maksymalnie trzech milionów dolarów w gotówce. Zamiast tego, w magazynie odnaleźli blisko siedem tysięcy sztabek złota, wartych wówczas niemal trzydzieści milionów funtów. Kradzież, popularnie określana „napadem stulecia” przeszła do historii nie tylko przez wzgląd na wartość łupu, ale za sprawą jej szerszego wpływu na międzynarodową ekonomię i przestępczość. Brudne pieniądze pozyskane za sprawą wyczyszczenia magazynu Brink's-Mat miały też swój udział w zainicjowaniu boomu w nieruchomościach londyńskiej dzielnicy portowej Docklands. 

Poza Bonneville'em i Cooperem w obsadzie serialu są między innymi Jack Loden („Mały topór: Mangrove”), Charlotte Spencer („Kopciuszek”), Tom Cullen („Czarne lustro), Emun Elliott („Old”), Sean Harris („Mission: Impossible”), Ellora Torchia („Midsommar”) oraz Stefanie Martini („Upadek królestwa”).

Scenariusz serialu napisał Neil Forsyth. Za kamerą stanęli z kolei: Aneil Karia („The Long Goodbye”) i Lawrence Gough („Gatecrash”). 

Premiera serii odbędzie się dokładnie 14 września. 

zdj. Paramount