Oto plakat 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Zaprezentowano plakat tegorocznej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Za jego stworzenie odpowiada Ewelina Gąska – ilustratorka i projektantka graficzna.

Ewelina Gąska jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom uzyskała w 2009 roku w pracowni grafiki warsztatowej prof. Włodzimierza Kotkowskiego. Specjalizuje się w dziedzinie ilustracji i identyfikacji wizualnej. Na swoim koncie ma liczne wygrane konkursy graficzne, m.in. srebro i nominację w konkursie Klubu Twórców Reklamy KTR. Sama bywa również jurorką w konkursach graficznych, m.in.: 20. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS „Zwierzę też człowiek”, Young Creatives Cannes 2020, w którym oceniała prace w kategorii Design, KTR 2020 w kategorii „Ilustracja”.

Aktualne plany zakładają przeprowadzenie tegorocznej edycji w formule stacjonarnej w dniach 20-25 września 2021 roku. Po roku przerwy festiwal wróci do tradycyjnej formy, która uwzględnia udział twórców filmowych, dziennikarzy i krytyków oraz widzów zainteresowanych polskim kinem.

Plakat 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

źródło: Festiwalgdynia.pl