Wyczekiwany film od A24 z Nicolasem Cage'em trafi do polskich kin! Kiedy go zobaczymy?

Tego filmu nie będziecie chcieli przegapić. Wiemy już kiedy dokładnie do polskich kin trafi „Dream Scenario” - surrealistyczna komedia satyryczna z Nicolasem Cage'em w roli głównej. Produkcja, za którą odpowiada kultowe już studio A24 („Mów do mnie”, „Ex Machina”) zawita na naszych ekranach dokładnie 12 stycznia 2024 roku. Dystrybutorem jest Gutek Film.

Zdobywca Oscara za „Zostawić Las Vegas” wciela się w rolę niezdarnego profesora, który pewnej nocy staje się celebrytą szczególnej kategorii. Z nieznanych przyczyn mężczyzna zaczyna masowo pojawiać się w cudzych snach. Film ma wziąć pod lupę kulturę mediów społecznościowych, a w szczególności jej „viralowość”, jak i wpływ na to, w jaki sposób wchodzimy w interakcje z innymi w codziennym życiu.

Sprawdź też: Twórca „Ex Machiny” i „Anihilacji” wraca z nowym filmem! Szykuje się kolejne niepokojące arcydzieło

Dream Scenario” jest autorskim dziełem Kristoffera Borgliego („Chora na siebie”). Wraz z nim komedię jako producenci tworzyli m.in. Lars Knudsen („Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”) oraz ceniony twórca horrorów Ari Aster („Midsommar”). Obsadę uzupełniają Michael Cera („Juno”), Julianne Nicholson („Mare z Easttown”), Tim Meadows („Wredne dziewczyny”) oraz Dylan Baker („Hunters”).

Film zadebiutuje podczas nadchodzącej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto (7-17 września), po czym trafi do amerykańskich kin (10 listopada). Warto nadmienić, że dyrektorka TIFF do spraw programu, Robyn Citizen, określiła kreację Cage'a mianem „jednej z najlepszych ról w jego karierze”. 

Źródło i zdj. Gutek Film