W sieci zadebiutowała nowa zapowiedź kolejnego filmu w reżyserii Roberta Eggersa, twórcy stojącego za takimi obrazami, jak „Lighthouse” i „Czarownica: Bajka Ludowa z Nowej Anglii”. Sprawdźcie, jak „Wiking” prezentuje się w wersji bez cenzury.
Akcja „Wikinga” zabierze widzów na Islandię z przełomu IX i X wieku i opowie historię księcia, który od lat pragnie jedynie wymierzyć zemstę na mordercy swojego ojca, króla Horvendilla. Młody Amleth był przed laty świadkiem egzekucji ojca dokonanej przez jego własnego brata Fjölnira. Chłopak złożył wówczas przysięgę, że pomści ojca i uratuje matkę, królową Gudrun. Bohater gromadzi własną armię i rusza do walki o sprawiedliwość.
Sprawdźcie też: „Wiking” to brutalne arcydzieło. Pierwsze opinie zapowiadają najlepszy film Roberta Eggersa
Ethan Hawke, Anya Taylor-Joy, Nicole Kidman, Björk, Willem Dafoe oraz Claes Bang. Scenariusz do „Wikinga” reżyser filmu opracował wraz z islandzkim pisarzem i poetą Sjónem.
Premierę w polskich kinach zaplanowano na 22 kwietnia.
Zdj. Focus Features