„Paddington 3” – w trzeciej części serii niedźwiadek wybierze się do Peru. Projekt ma nowego reżysera

Niedźwiadek Paddington znalazł nowego reżysera do swej trzeciej kinowej przygody. Jest nim Douglas Wilson, autor wielokrotnie nagradzanych filmów reklamowych i teledysków. Ponadto poznaliśmy także tytuł nadchodzącej odsłony familijnego widowiska. Nowa część nazywać się będzie „Paddington w Peru”.

Paddington 3” – co wiemy o trzeciej części komedii familijnej?

Dla Wilsona udział przy trzecimPaddingtonie” będzie pełnometrażowym debiutem. Filmowiec zastąpił na stanowisku reżyserskim Paula Kinga, autora dwóch pierwszych odsłon kinowych przygód niedźwiadka, który zrezygnował z tej funkcji na rzecz pozycji producenta wykonawczego. King pracuje obecnie dla wytwórni Warner Bros. nad prequelem „Charliego i fabryki czekolady” z Timothée Chalametem w roli głównej.

Prace na planie trzeciej części „Paddingtona” ruszą w przyszłym roku i będą miały miejsce zarówno w Londynie, jak i w Peru. Warto wspomnieć, iż książkowy pierwowzór misia wywodzi się właśnie z kraju w Ameryce Południowej, stąd kolejna odsłona franczyzy prawdopodobnie traktować będzie o jego genezie i rodzinnych powiązaniach.

Sprawdź też: Lady Gaga zostanie Harley Quinn? Aktorka ma dołączyć do obsady „Jokera 2”

O czym jest „Paddington”? Dwa pierwsze filmy z serii były hitami

Seria rodzinnych filmów od StudioCanal i Heyday Films oparta jest na historii Misia Paddingtona, który pojawił się w ponad 20 książkach brytyjskiego autora Michaela Bonda. W pierwszej odsłonie z 2014 roku obserwowaliśmy, jak młody peruwiański niedźwiadek podróżuje do Londynu w poszukiwaniu domu. Na miejscu bohater spotkał życzliwą rodzinę Brownów, która zaoferowała mu tymczasowe schronienie. W sequelu wydanym w 2017 roku Paddington szczęśliwie zamieszkał z rodziną Brownów i stał się popularnym członkiem lokalnej społeczności. W filmie śledzimy jego losy, gdy podejmuje się różnych prac, aby kupić idealny prezent na setne urodziny cioci Lucy.

Dwa pierwsze filmy o Paddingtonie, w których Ben Whishaw wcielił się w rolę tytułowego misia, spotkały się z niemal jednogłośnym uznaniem krytyków i zarobiły ponad 500 milionów dolarów na całym świecie. Szczegóły dotyczące fabuły i obsady filmu trzeciej odsłony są wciąż trzymane są w tajemnicy. Scenariusz do trzeciej części sporządzili Mark Burton, Jon Foster oraz James Lamont.

Może zainteresuje Cię: „Jurassic World: Dominion” – recenzja filmu. Zagraj to jeszcze raz, Colin

Źródło: THR / Zdj. Monolith