Paddington wraca do kin z nowym filmem. Kiedy premiera w Polsce?

W tym roku do kin z nową przygodą powróci miś Paddington. Trzecia część o słynnym niedźwiadku zatytułowana „Paddington w Peru” doczeka się też premiery w Polsce. Właśnie potwierdzono, że kinowy debiut został wyznaczony dokładnie na 15 listopada.

Miś Paddington wraca do kin z trzecim filmem! Kiedy premiera?

Seria o Paddingtonie debiutowała w 2014 roku i zyskała spore grono wiernych widzów. Tylko w  polskich kinach obydwie produkcje obejrzało blisko 1,4 miliona osób. W trzeciej części wystąpią znani z poprzednich filmów aktorzy, ale nie zabraknie także zupełnie nowych twarzy. W obsadzie znaleźli się: Hugh Bonneville, Julie Walters, Jim Broadbent, Madeleine Harris, Samuel Joslin, Ben Whishaw i Imelda Staunton. Nowymi gwiazdami będą natomiast: Olivia Colman, Antonio Banderas i Emily Mortimer (zastępująca obecną we wcześniejszych filmach Sally Hawkins).

Sprawdź też: „Diuna 2” do obejrzenia w domu. Zaczynamy tydzień pełen filmowych i serialowych premier.

W trzecim filmie Miś Paddington wraz ze swoją rodziną Brownów postanawia wyruszyć w daleką podróż do Ameryki Południowej, a dokładniej do Peru, aby odwiedzić swoją ukochaną ciocię Lucy. W tym celu wszyscy udają się do umieszczonego nieopodal lasu deszczowego Domu dla Emerytowanych Niedźwiedzi. To jednak dopiero początek niezwykle ekscytującej przygody, w trakcie której odkryją wiele tajemnic. Przed nimi podróż życia, która poprowadzi ich od amazońskiej dżungli aż po górskie szczyty Peru!

Film wyreżyserował Dougal Wilson, twórca teledysków takich formacji jak Massive Attack czy Coldplay. Autorem scenariusza są: Mark Burton („Uciekające kurczaki: Era nuggetsów”, „Paddington 2”, „Madagaskar 3”), Jon Foster („Przygody misia Paddingtona”), James Lamont („Przygody misia Paddingtona”).

zdj. Kino Świat