Padł ostatni klaps na planie „Wicked”! W głównych rolach Ariana Grande i Cynthia Erivo

Prace na planie dwuczęściowej filmowej adaptacji musicalu „Wicked” w końcu dobiegły końca! O zamknięciu produkcji rozgrywającej się w kultowej Krainie Oz poinformowały w sieci główne gwiazdy projektu, między innymi Ariana Grande, czyli filmowa Glinda, przyjaciółka przyszłej Złej Czarownicy.

Ariana Grande i Cynthia Erivo gwiazdami „Wicked

Oryginalny musical luźno oparty na powieści „Wicked: Życie i czasy Złej Czarnowicy z Zachodu” debiutował na Broadwayu w 2003 roku i przez siedemnaście lat był jednym z największych hitów nowojorskich teatrów. Filmowa adaptacja tekstu, szykowana w formie dwóch pełnometrażowych produkcji, weszła w fazę realizacyjną jeszcze w grudniu 2022 roku – na okres zdjęciowy wpłynął jednak późniejszy strajk aktorów. W konsekwencji protestu realizację wstrzymano – do ukończenia filmu zabrakło twórcom zaledwie kilku dni. Prace zdołano odwiesić dopiero niedawno i – jak dowiadujemy się z najnowszych raportów – zdjęcia właśnie się zakończyły, tym razem na dobre

Sprawdź też: Podbił kina, a teraz trafił na VOD! Największy hit ostatnich miesięcy do obejrzenia w domu!

„Zastanawiałam się co powiem, gdy ten dzień w końcu nadejdzie i koniec końców i tak nie mam pojęcia. Żadne słowa nie oddadzą tego, ile znaczył dla mnie udział w tym filmie” – napisała na swoim Instagramie aktorka Cynthia Erivo, której przypadła roli Elfaby, przyszłej Czarownicy. „Ten rok będzie szalony. Łapcie za miotły” – dodał za nią Jon M. Chu, twórca „Bajecznie bogatych Azjatów”, który stanął za kamerą „Wicked”.

Wicked” trafi do widzów tej jesieni

W obsadzie filmów są również Jonathan Bailey jako Fijero, Jeff Goldblum jako Czarnoksiężnik oraz Michelle Yeoh w roli Madame Morrible. Przez drugi plan przewiną się też między innymi Marissa Bode, Ethan Slater („Fosse/Verdon”), Keala Settle („Król rozrywki”) i Bronwyn James („A.B.C.”). 

Premiery pierwszej części możemy spodziewać się w końcówce tego roku, dokładnie 27 listopada.  

Źródło: Vulture / zdj. depositphotos / Universal Pictures