„Pan i Pani Smith” powracają w nowej wersji. Donald Glover i Maya Erskine na zdjęciach!

Prime Video przygotowuje widzów na nową wersję „Pana i Pani Smith”, w której role małżonków-zabójców od Brada Pitta i Angeliny Jolie przejmą Donald Glover („Atlanta”) oraz Maya Erskine („Obi-Wan Kenobi”). W sieci pojawiło się kilka nowych fotek z serialu. Potwierdzono też przyszłoroczną datę premiery.

Oto nowa pani Smith i nowy pan Smith. Donald Glover i Maya Erskine w serialu Prime Video

W serialu „Pan i Pani Smith” zobaczymy odświeżoną historię małżeństwa, które poznaliśmy w głośnej komedii akcji z 2005 roku o tym samym tytule. Fabuła skupia się wokół pary znudzonych małżonków, którzy dowiadują się, że oboje są zabójcami wynajętymi przez konkurencyjne agencje.

Glover jest współtwórcą i producentem wykonawczym „Pana i Pani Smith” w ramach umowy z Amazon Studios. W ramach nowego wywiadu z magazynem Entertainment Weekly gwiazdor „Atlanty” przyznał, że serialowa reinterpretacja opowieści o parze zabójców będzie czymś zupełnie odrębnym od filmowego pierwowzoru. „Zawsze będziecie mogli wrócić do tamtego filmu, ale nasz projekt da wam inne odczucia. Ludzie mogą być zszokowani. Wiem, jak wielu widzów uwielbia oryginał. (...) Jeśli ktoś powie na nasz serial e tam to znaczy, że nam się nie powiodło. Mam nadzieję, że niektórzy powiedzą, że wyszło nam lepiej niż tamtemu filmowi, a inni – że poszło nam znacznie gorzej”. 

Donald Glover i Maya Erskine w serialu „Pan i Pani Smith” Amazon

Donald Glover i Maya Erskine w serialu „Pan i Pani Smith” Prime Video

Nowa wersja „Pana i Pani Smith” skomentuje współczesne związki i małżeństwa

W tej samej rozmowie Glover przyznał, że oryginalny film z Pittem i Jolie nadrobił dopiero w ostatnich latach. „Wiem, to świętokradztwo. Ale przyznam, że gdy w końcu go obejrzałem to, doszedłem do wniosku, że go nie rozumiem. W sensie wiem, dlaczego jest ikoniczny – dzięki dwóm głównym rolom. (...) Ale historia do mnie nie przemówiła. Przedzwoniłem do brata i go o to zapytałem. Wyjaśnił mi, że to świetny film na randkę, bo pokazuje starcie między dziewczyną a chłopakiem. Czego więcej chcieć? ”.

Glover zaproponował Amazonowi inne spojrzenie na tę samą historię – chciał, żeby serialowy remake przedstawił głębszą opowieść poświęconą współczesnym związkom i małżeństwom. „Dlaczego ludzie jeszcze za siebie wychodzą? I tak połowa z tych związków kończy się rozwodem. Jaki jest tego cel?” – pyta twórca „Atlanty”. „Zróbmy serial, w którym omówimy ten problem z określonej perspektywy. Skupmy się na tym, czym małżeństwo rzeczywiście jest, na zaufaniu, na pracy zespołowej, na samotności. Chciałem, by to było coś, co przemówi do ludzi, którzy żyją w czasach nadmiaru, a i tak czują się samotni. Film o tym nie był”.

Jako showrunnerka nad tytułem czuwa współtwórczyni Francesca Sloane („Atlanta”, „Fargo”), która sprawuje również funkcję producentki wykonawczej. Obok Glovera oraz Erskine w obsadzie znaleźli się również Michaela Coel („Mogę cię zniszczyć”), John Turturro („Big Lebowski”), Paul Dano („The Batman”), Wagner Moura („Narcos”) i Parker Posey („Schody”).

Premiera serialu w ofercie platformy streamingowej Amazona odbędzie się dokładnie 2 lutego przyszłego roku.

Donald Glover w serialu „Pan i Pani Smith”

Maya Erskine w serialu „Pan i Pani Smith”

Zdj. Prime Video