Paramount+ łączy się z Showtime w jedną usługę streamingową

Na streamingowym rynku dochodzi do kolejnego połączenia usług. W jeden twór przeobraziły się serwisy Paramount+ oraz Showtime. Wraz z ogłoszeniem fuzji pojawiły się też nowe ceny pakietów zarówno tych z reklamami, jak i bez.

Pierwszy sygnał zapowiadający przyszłe połączenie usług Paramount+ i Showtime należących do spółki Paramount Global pojawił się jeszcze w zeszłym roku, kiedy ujednolicono możliwość wspólnego rozliczania się z opłat za korzystanie z obydwu serwisów. Teraz ogłoszono, że platformy zostaną w pełni połączone, co da użytkownikom pełny dostęp do treści z obu katalogów w jednym miejscu. Wraz z połączeniem katalogów obydwu serwisów zaproponowano też promocyjną cenę na pakiet Paramount+/Showtime, która wiąże się ze zniżką na poziomie 33%.

Sprawdźcie też: HBO Max – lista serialowych i filmowych premier na wrzesień. „Top Gun”, „Elvis”, „Licorice Pizza”. Co obejrzymy na platformie?

Połączone usługi dostępne są od 31 sierpnia i każdy użytkownik Paramount+ z usługą Showtime będzie miał teraz dostęp do wszystkich treści Showtime bez konieczności korzystania z osobnych aplikacji. Przez ostatni rok Paramount+ oferował swoim subskrybentom możliwość wykupienia pakietu Showtime, ale wiązało się to z koniecznością korzystania z osobnego narzędzia. Do 2 października, standardowy pakiet Paramount+ z Showtime dostępny będzie dla klientów z USA w cenie $7,99 miesięcznie (z reklamami) i $12,99 miesięcznie za plan Premium (bez reklam). Klienci, którzy wykupią abonament w ciągu najbliższego miesiąca, zachowają ten poziom cen przez kolejne miesiące. Od 3 października pakiet z reklamami będzie dostępny za $11,99, a za pakiet bez reklam trzeba będzie zapłacić $14,99. Jednocześnie Paramount ciągle będzie oferował też oddzielny pakiet Showtime za $10,99 miesięcznie dostępny bezpośrednio lub za pośrednictwem innych dostawców. Jeszcze w tym roku na europejskim rynku w tym także w Polsce doczekamy się premiery SkyShowtime będącej połączeniem oferty Paramount+ i Peacock. W skład serwisu będą wchodziły też produkcje tworzone przez Showtime.

zdj. Paramount Global