Paramount opóźni premierę „Top Gun: Maverick” o kilka tygodni?

Z zagranicznych rynków zaczynają docierać informację o przesunięciu kinowej premiery filmu „Top Gun: Maverick”.

Z tegorocznych raportów wiemy, że wytwórnia Paramount Pictures wierzy w finansowy sukces swojego filmu „Top Gun: Maverick” i nie była nawet w najmniejszym stopniu zainteresowana odsprzedażą praw do jego dystrybucji, kiedy swoje zainteresowanie projektem wykazały serwisy Netflix i Apple TV+.

Ciągłe problemy z epidemią sprawiają jednak, że studio będzie musiało najprawdopodobniej opóźnić kinową premierę filmu. Z Ameryki Południowej docierają do nas sygnały, że debiut produkcji „Top Gun: Maverick”  został już przesunięty z 2 lipca na 22 lipca. Możemy więc zakładać, że niedługo przesunięciu ulegną także premiery w pozostałych krajach, w tym także w Polsce, gdzie film ma pojawić się 9 lipca.

W „Top Gun: Maverick” do swoich ról powracają Tom Cruise i Val Kilmer. W obsadzie są także Miles Teller, który zagra dorosłego syna Goose’a, najlepszego przyjaciela Mavericka, oraz Jennifer Connelly, Charles Parnell jako admirał, Jay Ellis jako pilot myśliwca, Bashir Salahuddin jako inżynier oraz Danny Ramirez jako kolejny pilot myśliwca. Monica Barbaro zagra z kolei młodą pilotkę myśliwca i dziewczynę bohatera granego przez Milesa Tellera, a Thomasin McKenzie wcieli się w córkę postaci granej przez Jennifer Connelly. Reżyserem filmu jest Joseph Kosinski, a scenariusz do filmu stworzyli Peter Craig, Justin Marks i Eric Warren Singer.

zdj. Paramount Pictures