Pattinson i Hoult walczą o rolę Batmana - ruszyły testowe zdjęcia

Podczas gdy Robert Pattinson został niedawno uznany za murowanego kandydata do roli nowego Batmana, to najnowsze przecieki ze studia sugerują, że cały czas szanse na zagranie młodego Mrocznego Rycerza ma jeszcze Nicholas Hoult. Poznajcie szczegóły.

Większość źródeł od kilku tygodni twierdzi, że Robert Pattinson jest głównym kandydatem do zagrania nowego Bruce'a Wayne'a w filmie Matta Reevesa. Pojawiły się jednak informacje, że  Pattinsona cały czas czeka jeszcze długi proces weryfikacji do roli, który uwzględnia między innymi pierwsze testy w kostiumie Mrocznego Rycerza. Najnowsze przecieki zdają się potwierdzać te informacje i sugerują, że studio rozpoczęło właśnie testowe nagrania do filmu, w których bierze udział nie tylko Pattinson, ale także Nicholas Hoult, który jest od jakiegoś czasu drugim, najpoważniejszym kandydatem do roli Batmana.

Udział Houlta w testowych nagraniach sugeruje więc, że studio Warner Bros. i Reeves nie zdecydowali jeszcze, który z aktorów ostatecznie będzie miał okazję do zagrania nowego Mrocznego Rycerza.

Zdjęcia do filmu mają wystartować na przełomie 2019 i 2020 roku, kiedy Matt Reeves dokończy ulepszanie swojego scenariusza, nad którym cały czas jeszcze pracuje. Najnowsze przecieki sugerują, że jego historia uwzględnia dwóch głównych złoczyńców, z których jednym będzie Pingwin. Inne źródła twierdzą z kolei, że filmie „The Batman” pojawi się nawet sześcioro złoczyńców, co ma pomóc w budowaniu przyszłego uniwersum wokół postaci Mrocznego Rycerza. W ramach plotek obok Pingwina wymienia się jeszcze Catwoman i Człowieka-Zagadkę.

Solowy Batman zawita do kin 25 czerwca 2021 roku. Za jego scenariusz i reżyserię odpowiedzialny będzie Matt Reeves.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. eOne Films / 20th Century Fox