Patty Jenkins nie wyreżyseruje „Kleopatry” z Gal Gadot. Kari Skogland przejmuje projekt

Ponad rok po ogłoszeniu planów na zrealizowanie nowej wersji kultowego filmu „Kleopatra” dowiedzieliśmy się, że ze stanowiskiem reżysera projektu pożegnała się Patty Jenkins. Za sterami projektu zastąpi ją Kari Skogland. Z główną rolą pozostaje związana Gal Gadot.

Mówi się, że Patty Jenkins zrezygnowała z wyreżyserowania filmu ze względu na swoje inne zobowiązania, wśród których mają znajdować się filmy „Wonder Woman 3” oraz „Star Wars: Rogue Squadron”. Z pierwszym z nich związana jest jednak także Gal Gadot, więc trudno zakładać, aby jego realizacja wpływała mocno na pracę przy filmie Warnera, a realizacja drugiego miała ostatnio zostać wstrzymana ze względu na kreatywne różnice pomiędzy reżyserką a Kathleen Kennedy. Możliwe jednak, że Jenkins doszła ostatecznie do porozumienia ze studiem Lucasfilm i wbrew ostatnim informacjom film zostanie zrealizowany w przyszłym roku. Jeśli natomiast chodzi o „Kleopatrę”, to Jenkins pozostanie zaangażowana w projekt jako producentka. W gronie producentów są także Charles Roven oraz Gal Gadot i jej mąż Jaron Varsano.

Kari Skogland zastępująca Patty Jenkins na stanowisku reżyserki znana jest głównie za sprawą swojej pracy przy serialu „Falcon i Zimowy żołnierz”. Wcześniej stała za kamerą kilku odcinków „Opowieści podręcznej”. Za scenariusz do filmu odpowiada Laeta Kalogridis mająca w swoim dorobku takie produkcje jak: „Alita: Battle Angels”, „Wyspa tajemnic”, „Aleksander” czy „Straż nocna”.

Kleopatra była ostatnią królową hellenistycznego Egiptu. Okres jej panowania przypadał na lata 51-30 p.n.e. Po otrzymaniu władzy poślubiła swego brata Ptolemeusza XIII. Po kilku latach dworskich intryg musiała opuścić Egipt i udała się do Palestyny, gdzie zdobyła poparcie Cezara, z którym miała syna, Ptolemeusza XV Cezariona. To właśnie za sprawą wojskowej interwencji Cezara odzyskała władzę w Egipcie. Po śmierci Ptolemeusza XIII, który zginął podczas walk w Aleksandrii, Kleopatra poślubiła drugiego brata, Ptolemeusza XIV i udała się do Rzymu, aby wzmocnić swój sojusz z Cezarem. Po śmierci Cezara powróciła do Egiptu i rozkazała zamordować małżonka, po czym w imieniu małoletniego Cezariona objęła rządy nad krajem. Podczas domowej wojny w Rzymie Kleopatra poparła Oktawiana Augusta i Marka Antoniusza. W 42 roku p.n.e. poznała Antoniusza i wdała się z nim w romans, czego skutkiem był ich długoletni związek i narodziny trójki dzieci. W późniejszym konflikcie pomiędzy Oktawianem a Antoniuszem Kleopatra stanęła po stronie kochanka. Oktawian pokonał jednak połączone siły Antoniusza i Kleopatry, a następnie wkroczył do Egiptu. Kleopatra po nieudanych pertraktacjach, które miały zapewnić jej potomkom władze nad Egiptem, popełniła samobójstwo.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros.