Paul Feig odchodzi z Foxa po fuzji z Disneyem

Jeden z popularniejszych ostatnio twórców amerykańskich komedii, Paul Feig, który od lat związany był z Foxem, zrezygnował ze współpracy ze studiem, po tym, jak zostało ono przejęte przez Disneya. Poznajcie szczegóły.

Paul Feig był związany z Foxem od 2013 roku, ale po przejęciu studia przez Disneya podpisał nową umowę z Universalem, która jest przedłużeniem jego wcześniejszej współpracy ze studiem. Na początek Feig w ramach swojej firmy produkcyjnej Feigco Entertainment stworzy dla studia komedię "Last Christmas" z  Emilią Clarke i Henrym Goldingiem w rolach głównych, która wejdzie do kin już 15 listopada tego roku oraz film "24-7", w którym główną rolę zagra Eva Longoria.

Dla Foxa w ciągu sześcioletniej współpracy Feig wyprodukował takie filmy jak: "Gorący towar" z 2013 roku, który zarobił 229 mln przy budżecie wynoszącym 43 mln, "Agentka" z 2015 roku, który zarobił w kinach 235 mln przy budżecie wynoszącym 65 mln, oraz "Babskie wakacje" z 2017 roku, który nie okazał się jednak takim kasowym hitem jak jego poprzednie produkcje i przy budżecie na poziomie 42 mln zarobił w kinach jedynie 60 mln.

źródło: Variety.com / zdj. Universal Pictures