Pełny zwiastun adaptacja „Księgi krwi” Clive’a Barkera od Hulu

Na kilka dni po premierze pierwszej zapowiedzi wideo do sieci trafił pełny zwiastun filmowej adaptacji jednego z opowiadań zawartych w kultowej „Księdze krwi” autorstwa Clive Barkera. Sprawdźcie, jak zapowiada się „Books of Blood”

Pierwowzorem filmu Hulu jest publikowany w latach osiemdziesiątych wieloksiąg Clive'a Barkera, na który składają się tuziny krótkich opowiadań grozy. Na polskim rynku, książki ukazywały się nakładem wydawnictw Phantom Press i Rebis początkiem lat dziewięćdziesiątych. Scenariusz produkcji przygotowali Brannon Braga i Adam Simon. Film ma wyselekcjonować spośród bogatego dorobku autora trzy najlepsze opowiadania i zaadaptować je wraz z naniesionymi przez samego Barkera zmianami w przebiegu fabuły. 

W filmie pojawią się między innymi Andy McQueen („Fahrenheit 451”), Freda Foh Shen („Ad Astra”), Nicholas Campbell („Da Vinci's Inquest”), Britt Robertson („Narodziny gwiazdy”) i Anna Friel („Marcella”). Produkuje Seth MacFarlane, zaś za reżyserię odpowiada współautor scenariusza, Brannon Braga („The Orville”). Film „Books of Blood” zadebiutuje na platformie Hulu już 7 października.

zdj. Hulu