Pełny zwiastun filmu „Diuna” zapowiada epickie widowisko od Denisa Villeneuve'a

Na niecałe trzy miesiące przed premierą studio Warner Bros. zaprezentowało pełny zwiastun filmu „Diuna” bazującego na powieści Franka Herberta. Jak zapowiada się nowe widowisko wyreżyserowane przez Denisa Villeneuve'a, twórcę filmu „Blade Runner 2049”? Zobaczcie sami.

Głównym bohaterem filmu „Diuna” jest Paul Atryda (Timothée Chalamet), przyszły dziedzic rodu Atrydów, który z rozkazu Imperatora przenosi swoją siedzibę z rodzinnej planety na Arrakis, gdzie znajdują się złoża najcenniejszej substancji we wszechświecie – melanżu znanego również jako „przyprawa”. To unikalna substancja wydłużająca życie, wpływająca na rozszerzenie świadomości oraz umożliwiająca krótkie jasnowidzenie niezbędne do podróży kosmicznych. Wkrótce po przybyciu Atrydów na Diunę dochodzi do przewrotu zorganizowanego przez Harkonnenów – potężny ród, który od lat rządził na Arrakis i pozostawał w konflikcie z rodem Atrydów. Podczas ataku z pałacu uciec udaje się jedynie młodemu dziedzicowi tronu Paulowi i jego matce, którzy rozpoczynają tułaczkę po bezkresnej pustyni. W takcie swojej wędrówki spotkają koczowniczy lud Fremenów, który z czasem uznaje Paula za wybrańca mającego prowadzić ich do walki z siejącymi na planecie terror Harkonnenami.

W obsadzie filmu są Rebecca Ferguson grająca Lady Jessicę, matkę Paula Atrydy, Oscar Isaac w roli ojca głównego bohatera oraz Zendaya jako partnerka Paula. W pozostałych rolach wystąpili Josh Brolin wcielający się w Gurneya Hallecka, jednego z najbliższych towarzyszy księcia Leto oraz osobistego nauczyciela Paula Atrydy, Dave Bautista, który pojawił się jako Glossu Rabban, Stellan Skarsgård, który sportretował barona Harkonnena oraz Javier Bardem w roli Stilgara, przywódcy plemienia pomagającego głównemu bohaterowi.

Diuna” wejdzie do polskich kin 15 października 2021 roku.

zdj. Warner Bros.