Penélope Cruz i Antonio Banderas przerywają prace nad nowym filmem

W Hiszpanii przerwano właśnie prace na planie komedii „Official Competition”, której głównymi gwiazdami są Antonio Banderas i Penélope Cruz.

Powodem wstrzymania prac nad filmem jest panująca w Hiszpanii epidemia koronawirusa. Zdjęcia do filmu wystartowały kilka tygodni temu w Madrycie, i miały potrwać do połowy kwietnia. Hiszpania jest obecnie drugim krajem europejskim pod względem liczby zarażonych koronawirusem. Obecnie potwierdzono w tym kraju już 3148 przypadków zarażenia i 87 zgonów. Odpowiadające za produkcję filmu Mediapro Studio w oficjalnym komunikacie poinformowało, że prace na planie zostaną wznowione najszybciej, jak to możliwe, ale z zaznaczeniem, że decyzja o powrocie na plan zostanie podjęta tylko wtedy, kiedy będzie można zagwarantować członkom ekipy bezpieczeństwo pracy.

Za reżyserię filmu odpowiadają Mariano Cohn i Gastón Duprat. Główną bohaterką filmu jest Lola Cuevas, znana reżyserka filmowa grana przez Penélope Cruz, która zostaje zatrudniona przez miliardera chcącego stworzyć swój własny film. Banderas wciela się w produkcji w jednego z aktorów mających zagrać w filmie bogacza, Félixa Rivero. W obsadzie jest także argentyński aktor Oscar Martínez.

Antonio Banderas i Penélope Cruz zagrali ostatnio razem w filmie „Ból i blask”, za który Banderas otrzymał nominację do Oscara, a w 2013 roku spotkali się na planie filmu „Przelotni kochankowie”.

źródło: Deadline.com / zdj. Sony Pictures Releasing International /  20th Century Studios