Penelope Cruz zagra w nowym filmie Pedro Almodóvara

Wygląda na to, że Pedro Almodóvar i Penelope Cruz ponownie spotkają się na planie. Hiszpański reżyser i jego ulubiona aktorka podejmą współpracę przy przygotowywanym od lat przez Almodóvara filmie „Madres paralelas”.

Madres paralelas” to projekt, który Almodóvar rozwijał już od wielu lat, ale dopiero teraz, trzy miesiące w izolacji pozwoliło mu na ukończenie scenariusza. Film opowie historię dwóch kobiet, które rodzą tego samego dnia. Od tego momentu będziemy równolegle przyglądać się ich perypetiom podczas pierwszego i drugiego roku wychowywania swojego dzieci.

Wstępne prace wystartują już w październiku tego roku, a ekipa ma pracować na planie od lutego. Premiera szykowana jest na jesień 2021 roku. Penelope Cruz nie podpisała jeszcze kontraktu na zagranie w filmie, ale aktorka miała już okazję przeczytać scenariusz i jest zainteresowana udziałem w projekcie.

Ostatnio Pedro Almodóvar i Penelope Cruz  połączyli siły przy filmie „Ból i blask”, w którym wystąpił także Antonio Banderas. Przez całą karierę Cruz zagrała w siedmiu filmach reżysera.

źródło: variety.com / zdj. 20th Century Studios