Pierwsza fotka z nowego kryminału Ryana Murphy. Oto Evan Peters jako seryjny morderca Jeffrey Dahmer

Netflix pokazał w sieci pierwszą fotkę ze swojego nowego miniserialu, przy którym pracuje Ryan Murphy („American Crime Story”, „Ratched”). Produkcja zatytułowana „Dahmer” przedstawi na ekranie historię jednego z najsłynniejszych amerykańskich morderców. 

W tytułową rolę wciela się w limitowanej produkcji Evan Peters, aktor znany między innymi z cyklu „X-Men” (wcielał się w rolę Quicksilvera) oraz „Mare z Easttown”. Zmarły w połowie lat dziewięćdziesiątych Jeffrey Dahmer odpowiadał za zamordowanie i poćwiartowanie siedemnastu młodych mężczyzn i chłopców. W przypadku większości zbrodni, do których dochodziło w latach 1978-1991, Dahmer posuwał się też do aktów nekrofilii i kanibalizmu.

Według pierwszego opisu serii produkowanej przez Ryana Murphy'ego, ma ona „przedstawić losy jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców z perspektywy przede wszystkim ofiar Dahmera. [Miniserial] przyglądnie się też policyjnej niekompetencji i apatii, które zezwoliły mężczyźnie z Wisconsin na przeprowadzenie swojej wieloletniej serii zabójstw”. Na produkcję złoży się dziesięć odicnków, których akcja rozegra się w latach na przestrzeni czterech dekad.

Poza Petersem, w obsadzie są Niecy Nash, Penelope Ann Miller, Shaun J. Brown, Colin Ford Richard Jenkins. Poza pierwszą fotką z miniserii, Netflix udostępnił też krótki teaser. Znajdziecie go na oficjalnej stronie streamera.

Data premiery serii nie została jeszcze ujawniona.

Jeffrey-Dahmer-serial-Netfliksa.jpg

Zdj. Netflix