Pierwsza opublikowana ilustracja Sandmana trafiła na aukcję. Cena wywoławcza: 20 tysięcy dolarów

Oryginalna grafika Mike'a Dringenberga, którą w listopadzie 1988 roku zamieszczono w zeszytach głównych serii DC Comics, celem wypromowania styczniowego debiutu „Sandmana”, trafiła na aukcję. Cenę wywoławczą unikatu, podpisanego przez Dringberga oraz Neila Gaimana, ustalono na 20 tysięcy dolarów z zaznaczeniem, że każda kolejna oferta musi być wyższa ood poprzedniej o przynajmniej kolejny tysiąc dolarów.

Na ilustracji przygotowanej na potrzeby reklamy zamieszczonej w „Action Comics Weekly” #628 i rozdziałach innych serii DC, czytelnicy komiksów w 1988 roku zobaczyli debiutancki wizerunek Władcy Snów, który w następnych latach stał się jedną z najsłynniejszych postaci komiksowego medium. Przypomnijmy, że „Sandman” przeniósł się do imprintu Vertigo dopiero na etapie 47. zeszytu (spośród 75 składających się na całą serię). Obecne wznowienia za oceanem ukazują się w ramach DC Black Label.

Oryginalna grafika została wykonana na grafitowym bristolu z użyciem tuszu, markerów i białej farby. Warto dodać, że w ramach przedruku w zeszytach DC, zdecydowano sie na wertykalne odwrócenie grafiki przez co twarz Morfeusza jest odwrócona w lewo, a nie w prawo – jak w przypadku oryginału. Aukcję prowadzoną przez The Heritage Auctions znajdziecie w tym miejscu. Poniżej zobaczycie wspomnianą ilustrację.

lf.jpg

 Źródło: CBR / zdj. DC / Vertigo