Pierwsza zapowiedź finałowego sezonu „The 100”. Kiedy premiera?

Stacja The CW zaprezentowała pierwszą zapowiedź siódmego sezonu serialu „The 100”, który będzie finałową odsłoną postapokaliptycznej serii trwającej od 2014 roku. Poznaliśmy także datę premiery pierwszego z ostatnich odcinków.

Siódmy sezon będzie składał się z 16 odcinków, co oznacza, że cały serial będzie liczył dokładnie 100 epizodów. Finałowa seria zadebiutuje na antenie stacji The CW już 20 maja.

Siódmy sezon nie będzie jednak definitywnym pożegnaniem ze światem „The 100”. Stacja The CW zamówiła już realizację nowego serialu, który przedstawi nam początki świata wykreowanego w produkcji emitowanej na małym ekranie od 2014 roku.

Akcja spin-offu zostanie osadzona na 97 lat przed wydarzeniami z oryginalnej serii. Fabuła rozpocznie się wraz z końcem cywilizacji człowieka, do której doprowadziła nuklearna apokalipsa zabijająca większość ludzkiej populacji. Bohaterami serialu będzie grupa ocalałych walcząca o przeżycie i próbująca na nowo odtworzyć strukturę społeczeństwa.

Za scenariusz do nowego serialu będzie odpowiedzialny twórca „The 100”, Jason Rothenberg, który zostanie także producentem wykonawczym. Produkcją serialu zajmą się Warner Bros. Television i CBS Television Studios. Pierwszy odcinek spin-offa zostanie pokazany już w ramach finałowego sezonu „The 100”.

zdj. The CW