Pierwszy opis fabuły filmu „Sonic. Szybki jak błyskawica 2” zdradza istotne szczegóły

Kilka dni temu zakończono prace na planie filmu „Sonic. Szybki jak błyskawica 2”. Co czeka nas w drugiej odsłonie produkcji opowiadającej historię kultowego bohatera gier wideo? Pojawił się właśnie pierwszy opis zdradzający istotne szczegóły na temat fabuły.

Pierwszy opis fabuły filmu ujawnia, że Doktor Robotnik zdoła wydostać się z Grzybowej planety, na której został uwięziony pod koniec pierwszej części i co więcej, zyska nawet nowego sojusznika, którym będzie Knuckles the Echidna debiutujący w trzeciej odsłonie serii gier wydanej na konsole Sega Mega Drive. Potwierdzają się zatem plotki sugerujące, że twórcy filmu będą wzorowali się na historii przedstawionej w grach wideo i początkowo Sonic będzie toczył pojedynek z Knucklesem. W walce z nowym i starym przeciwnikiem bohaterowi pomoże Talis, antropomorficznego lisa o dwóch ogonach, który pojawił się już w scenie po napisach w pierwszym filmie.

Sonic osiedlił się na stałe w Green Hills i zaczyna przyzwyczajać się do życia na Ziemii. Tom i Maddie zgadzają się zostawić go samego w domu i wykorzystać wolny czas do wyjazdu na wakacje. Gdy tylko opuszczają swój dom, doktor Robotnik powraca i tym razem ma nowego sojusznika Knucklesa. Duet rusza na poszukiwanie szmaragdu, który jest w stanie tworzyć i niszczyć całe cywilizacje. Sonic łączy siły ze swoim nowym pomocnikiem, Tailsem i wyrusza w podróż, aby odnaleźć szmaragd, zanim wpadnie w niepowołane ręce.

Do swoich ról w drugim filmie serii powracają Ben Schwartz jako tytułowy bohater i Jim Carrey jako Dr. Robotnik, James Marsden jako Tom Wachowski, Tika Sumpter jako Maddie Wachowski i Lee Majdoub jako Agent Stone.

Premierę filmu „Sonic. Szybki jak błyskawica 2” zaplanowano na 8 kwietnia 2022 roku.

źródło: ign.com / zdj. Paramount Pictures