Pierwszy teaser „Sandmana” odtwarza plansze z komiksu Gaimana. Zobaczcie porównanie od Netfliksa

Netflix ujawnił ostatnio debiutancki wgląd w wyczekiwaną przez fanów komiksów adaptację „Sandmana”. Teraz, w mediach społecznościowych streamera pojawił się materiał zestawiający ujęcia teasera z panelami z pierwszego zeszytu kultowej historii Neila Gaimana. Zobaczcie jak wypadły podobieństwa do pierwowzoru. 

Akcja serialowej adaptacji została osadzona w 2021 roku i ma przystosować historię głównego bohatera do realiów XXI wieku. Scenarzystą i showrunnerem serialu jest Allan Heinberg pracujący między innymi przy scenariuszu do filmowych przygód Wonder Woman.

W Morfeusza wciela się Tom Sturridge. Jako Śmierć zobaczymy Kirby Howell-Baptiste („The Good Place”, „Cruella”). W roli bliźniaków Desire i Despair pojawią się odpowiednio Mason Alexander Park i Donna Preston, a Joely Richardson wcielił się w Ethel Cripps. Gwendoline Christie, znana z serialu „Gra o Tron” wcieliła się w Lucyfera, władcę piekła, a Charles Dance zagrał Rodericka Burgessa, złowrogiego maga. W obsadzie są także Boyd Holbrook jako Corinthiana, koszmar stworzony przez Morfeusza, który miał odzwierciedlać wszystko, co najgorsze w ludziach i pojawiać się w ich snach oraz Vivienne Acheampong jako Lucienne, Sanjeev Bhaskar jako Kain oraz Asim Chaudhry jako Abel.

Serial zadebiutuje na platformie Netflix w 2022 roku

Źródło: CBR / zdj. Netflix