Pierwszy teaser „Shazam! Fury of the Gods”. Zachary Levi w nowym kostiumie

Na początku maja ruszyły prace na planie komiksowego widowiska „Shazam! Fury of the Gods”. Po miesiącu prac na planie do sieci trafiły zdjęcia pokazujące nowy strój głównego bohatera. Sam reżyser filmu podzielił się natomiast z widzami czekającymi na premierę pierwszym teaserem.

Ekipa zdjęciowa pracuje aktualnie w mieście Union City w stanie Georgia, a zdjęcia z planu dały mam pierwsze spojrzenie na nowy kostium, który Shazam będzie nosił w drugiej części swojej filmowej serii. Nowy strój charakteryzuje się nieco jaśniejszym kolorem i innym logiem błyskawicy na klacie bohatera. Do tego Shazam nie nosi peleryny, ale niewykluczone, że zostanie ona dodana w postprodukcji.

Obsada filmu „Shazam! Fury of the Gods

Głównego bohatera produkcji ponownie grają Zachary Levi oraz Asher Angel. Swoje role z pierwszej części powtórzą także Jack Dylan Grazer (Freddy),  Ian Chen (Eugene), Jovan Armand (Pedro), Faithe Herman (Darla) i Grace Fulton (Mary), a także Ross Butler, Adam Brody, DJ Cotrona, Meagan Good i Michelle Borth.

Nowych bohaterów zagrają z kolei Lucy Liu, która wcieli się w Kalypso, siostrę Hespery, którą zagra Helen Mirren. Przypomnijmy, że Hespera, to córka boga Atlasa i jej bohaterka nie ma bezpośredniego odpowiednika w komiksach.

Film „Shazam! Fury of the Gods” wejdzie do kin 2 czerwca 2023 roku. Scenariusz do filmu ponownie napisał Henry Gayden, a reżyserem został David F. Sandberg odpowiadający za pierwsze przygody Shazama.

zdj. Warner Bros.