Pierwszy zwiastun 4. sezonu „Yellowstone”. Na ilu seriach zakończy się serial?

W listopadzie na mały ekran z nowymi odcinkami powróci serial „Yellowstone”. Jak potoczą się losy rodziny Duttonów po wybuchowym finale trzeciej serii? Zobaczcie pierwszy zwiastun produkcji tworzonej przez Taylora Sheridana.

Po tym, jak finał trzeciej serii pozostawił widzów w niepewności co do losów głównych bohaterów, pierwsze dwa epizody odpowiedzą na pytania: czy John Dutton (Kevin Costner) przeżyje postrzał, czy jego córka Beth (Kelly Reilly) przetrwała wybuch i czy jego syn Kayce (Luke Grimes) zdołał przeciwstawić się napastnikom?

W czwartym sezonie oprócz powracających gwiazd zobaczymy dwie nowe aktorki: Jacki Weaver oraz Piper Perabo. Pierwsza z nich wcieliła się Caroline Warner stojącą na czele Market Equities, firmy chcącej przejąć ranczo Johna Duttona. Perabo zagrała z kolei młodą demonstrantkę z Portland, która sprzeciwia się finansowaniu przez państwo uprzemysłowionego rolnictwa i dopuszczania do zabijania zwierząt. W nowym sezonie do roli ojca Jamiego Duttona powróci także Will Patton.

Czwarty sezon „Yellowstone” zadebiutuje już 7 listopada 2021 roku. W dniu premiery zaprezentowane zostaną dwa pierwsze odcinki nowej serii.

Ile będzie sezonów „Yellowstone”?

Yellowstone obsada serialu

Od momentu premiery „Yellowstone” cieszyło się sporą popularnością wśród amerykańskich widzów i z sezonu na sezon biło kolejne rekordy oglądalności. Wystarczy tylko przypomnieć, że finał trzeciego sezonu obejrzało na żywo 5,2 mln widzów, co było absolutnym rekordem serialu, przebijającym dotychczasowy najlepszy rezultat aż o milion widzów – rekord na poziomie 4,2 mln widzów należał do pierwszego odcinka trzeciej serii. Ostatni odcinek nowego sezonu „Yellowstone” zgromadził przed telewizorami największą widownię 2020 roku, jeśli chodzi o produkcje kablowych stacji. Nic więc dziwnego, że w marcu tego roku stacja Paramount Network zamówiła realizację piątego sezonu swojej flagowej serii. Od tego czasu dowiedzieliśmy się także o realizacji serialu „1883” będącego prequelem „Yellowstone.

Oprócz rozwijania kolejnych produkcji osadzonych w świecie „Yellowstone” stacja nie zamierza też rezygnować w najbliższych latach z głównej serii. Jeszcze w 2019 roku producent serialu Keith Cox zapewniał, że Taylor Sheridan ma już pomysł na zakończenie historii rodziny Duttonów, ale zapewniał jednocześnie, że serial doczeka się przynajmniej sześciu lub nawet siedmiu sezonów. Fani produkcji nie będą mogli więc narzekać w najbliższych latach na brak produkcji spod znaku „Yellowstone”.

zdj. Paramount Pictures