Pierwszy zwiastun filmowego Batmana z Robertem Pattinsonem!

Podczas panelu poświęconego nowemu filmowi o Batmanie reżyser Matt Reeves zaprezentował pierwszą zapowiedź wideo swojego komiksowego widowiska z Robertem Pattinsonem. Zobaczcie sami.

Wcześniej na jednym z innych paneli podczas wydarzenia DC FanDome jeden z szefów filmowego oddziału Warnera ujawnił, że „Batman” tworzony przez Matta Reevesa nie jest częścią filmowego uniwersum DCEU i rozgrywa się w alternatywnym uniwersum. Potwierdziły się także informacje dotyczące czasu akcji, Walter Hamada potwierdził, że Batmana Pattinsona poznamy w drugim roku jego działalności. Reżyser filmu ujawnił również, że na rok przed wydarzeniami z filmu osadzona zostanie akcja serialu przygotowywanego dla platformy HBO Max.

W obsadzie nowego „Batmana” są, poza Robertem Pattinsonem również Zoë Kravitz jako Selina Kyle, Paul Dano jako Edward Nashton, Jeffrey Wright jako policjant James Gordon, John Turturro jako Carmine Falcone, Peter Sarsgaard jako prokurator z Gotham Gil Colson, Jayme Lawson jako kandydująca na burmistrza Bella Reál i Andy Serkis jako Alfred.

Film ma być prawdziwą historią kryminalną i skoncentrować się na sprawie morderstw, które próbuje rozwiązać Mroczny Rycerz. Podczas tropienia mordercy Batman będzie trafiał na kolejne ślady, które mają prowadzić go do jego najpopularniejszych przeciwników. Premierę zapowiedziano na październik przyszłego roku. Pierwotnie zakładano, że solowy „The Batman” zawita do kin 25 czerwca 2021 roku, ale epidemia koronawirusa sprawiła, że nowa data została wyznaczona na 1 października 2021 roku

zdj. Warner Bros.