Pierwszy zwiastun filmu „Zielony Rycerz” od Davida Lowery’ego

Twórca filmów „Gentleman z rewolwerem” i „A Ghost Story” wraca do kina z nowym tytułem. Do sieci trafiła właśnie pierwsza zapowiedź filmu „Zielony Rycerz” bazującego na arturiańskich legendach.

Głównym bohaterem historii o Zielonym Rycerzu jest Sir Gawain, rycerz Okrągłego Stołu, towarzysz króla Artura, a prywatnie jeden z jego siostrzeńców. Gawain wyrusza na wyprawę, aby odnaleźć tytułowego Zielonego Rycerza, który pojawił się podczas uczty z okazji Nowego Roku na dworze Artura i rzucił wyzwanie rycerzom. Zielony Rycerz zaproponował grę w ścinanie głów, w której śmiałek miał odrąbać mu głowę, a po roku Zielony Rycerz chciał odwzajemnić cios. Król Artur przyjął wyzwanie, aby ocalić od hańby swój dwór, ale króla zdecydował się zastąpić Gawen. Rycerz odciął głowę Zielonemu Rycerzowi, ale ten nie zginął i rozkazał odnaleźć siebie za rok przy Zielonej Kaplicy

Główną rolę w filmie zagrał Dev Patel, a obok niego wystąpili: Joel Edgerton, Barry Keoghan, Alicia Vikander, Ralph Ineson i Kate Dickie. Film zadebiutuje w kinach 29 maja.

źródło: zdj. A24