Pixar ogłasza nową animację! Mamy pierwsze zdjęcie i datę premiery

Pixar zapowiedział kolejne animowane widowisko. W filmie „Luca” studio zabierze widzów na włoską Riwierę i opowie historię pewnego, niezapomnianego lata, widzianego oczyma młodego chłopaka u kresu dzieciństwa. Rzućcie okiem na pierwszy kadr. 

Za reżyserię filmu odpowie nominowany do Oscara Enrico Casarosa, który ma w dorobku reżyserię animacji „La Luna” i storyboardy do takich hitów jak „Ratatuj”, czy „Auta”. Stanowisko producentki objęła Andrea Warren („Lava”, „Auta 3”). Poniżej oficjalny opis.

Oryginalna animacja, osadzona w pięknym nadmorskim miasteczku na Riwierze Włoskiej. Opowieść o dorastaniu i o młodym chłopcu przeżywającym niezapomniane lato wypełnione lodami, makaronem i niekończącymi się przejażdżkami na skuterach. Luca dzieli te przygody ze swoim nowym najlepszym przyjacielem. Całej zabawie zagraża jednak głęboko skrywany sekret: towarzysz jest potworem, pochodzącym ze świata skrytego tuż pod powierzchnią wody.

Reżyser Enrico Casarosa opisuje film jako unikalną i bardzo osobistą celebrację przyjaźni.

Przyjaźnie z dzieciństwa często wyznaczają kierunek tego, kim chcemy się ostatecznie stać. Te szczególne więzi stanowią serce opowiadanej w filmie historii. Oprócz piękna i uroku włoskiego wybrzeża, „Luca” pokaże niezapomnianą letnią przygodę, która zasadniczo zmieni naszego bohatera.

Luca” ma zadebiutować za oceanem 18 czerwca 2021 roku.  

BF463244-504A-4AE9-B3C4-01C550F3CF0F.jpeg 

Źródło: CBR / zdj. Pixar / Disney