Plaga anulacji w stacji The CW. Które seriale nie powrócą z nowymi odcinkami?

Amerykańska stacja The CW przeżywa w ostatnich miesiącach spore zmiany, które odbiły się na jej ramówce. Po ostatnich anulacjach w harmonogramie stacji pozostało już tylko 11 oryginalnych produkcji. To oznacza, że aż 7 tytułów nie doczekało się przedłużenia na kolejny sezon.

W ostatnich latach stacja The CW systematycznie powiększała swoją ofertę dla widzów i z sezonu na sezon niemal automatycznie przedłużała swoje seriale o kolejne serie. Sytuacja uległa jednak drastycznej zmianie i po anulowaniu kilku swoich popularnych seriali w poprzednich tygodniach, stacja The CW kontynuuje uszczuplanie swojej ramówki o kolejne tytuły.

Powodem obserwowanych przez nas zmian jest przeprowadzana firmie restrukturyzacja mająca przygotować stację The CW do przejęcia jej przez firmę Nexstar, czyli medialną spółkę będącą największym właścicielem stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych, która posiada pod swoim nadzorem 197 stacji. Co istotne, Nexstar Media Group, Inc. jest także udziałowcem w stacji The CW, ale będzie chciała przejąć od dwóch większościowych właścicieli pakiet kontrolny.

Wśród anulowanych właśnie tytułów znalazły się takie seriale jak „Dynastia” (5 sezonów), „Wampiry: Dziedzictwo” (4 sezony), „In the Dark” (4 sezony), „4400” (1 sezon), „Roswell: Nowy Meksyk” (4 sezony), „Charmed” (4 sezony), „Naomi” (1 sezon). Jedynym tytułem, który doczekał się ostatnio zamówienia na nowy sezon, jest „All American: Homecoming”, który powróci z drugą serią. Niejasny pozostaje nadal status produkcji „Stargirl”.

Stacja The CW nie zamierza co prawda rezygnować z tworzenia nowych seriali, ale jej ramówka przejdzie spore zmiany. Zamówienia na pierwsze sezony doczekały się trzy nowe seriale takie jak: „Gotham Knights”, „Walker: Independence” oraz „The Winchesters” będący spin-offem serialu „Supernatural”.

Seriale stacji The CW wcześniej przedłużone na kolejne sezony:

  1. „Walker” (sezon 3)
  2. „Riverdale” (sezon 7)
  3. „All American” (sezon 5)
  4. „Kung Fu” (sezon 3)
  5. „Nancy Drew” (sezon 4)
  6. „Superman & Lois” (sezon 3)
  7. „The Flash” (sezon 9)

zdj. The CW