Platforma Discovery+ zostanie połączona z HBO Max po fuzji z Warnerem

W najbliższych miesiącach domknięta zostanie fuzja firm WarnerMedia oraz Discovery. Celem połączenia dwóch rozrywkowych gigantów jest stworzenie jednego, globalnego gracza, który stanie do walki o miano hegemona w branży rozrywki audiowizualnej. Otrzymaliśmy potwierdzenie, że fuzja doprowadzi także do połączenia serwisów streamingowych Discovery+ i HBO Max.

Do tej pory nie było jasne, czy zjednoczenie aktywów Discovery i WarnerMedia będzie oznaczało także połączenie serwisów streamingowych obydwu firm, ale wszelkie wątpliwości na konferencji dla inwestorów rozwiał dyrektor finansowy Discovery Gunnar Wiedenfels. Potwierdził on, że długofalowa strategia zakłada zjednoczenie serwisów Discovery+ oraz HBO Max i stworzenie jednej platformy opartej na obydwu katalogach. Podczas swojej wypowiedzi Wiedenfels nie ujawnił, czy nowa platforma otrzyma osobną nazwę, czy katalog zostanie wcielony do jednego z istniejących już serwisów, ale najbardziej prawdopodobne wydaje się wcielenie treści Discovery do oferty podbijającego ostatnio światowe rynki serwisu HBO Max.

Przygotowania do połączenia platform mają rozpocząć się zaraz po dokonaniu fuzji. Będzie ono jednak wymagało trochę czasu, dlatego tymczasowym rozwiązaniem stanie się oferowanie łączonego pakietu z dostępem do HBO Max i Discovery+. Niewykluczone, że użytkownicy będą mogli też logować się do obydwu serwisów za pomocą tych samych danych. Wiedenfels podkreślał jednak, że będzie to przejściowe rozwiązanie, a głównym celem jest harmonizacja platform technologicznych i zbudowanie jednego silnego produktu skierowanego bezpośrednio do konsumenta.

Sprawdź też: Co obejrzeć na HBO Max? Lista 25 najlepszych serialowych nowości i klasyków.

Dyrektor finansowy Discovery przekonywał inwestorów, że połączenie siły pozyskiwania subskrybentów przez HBO Max z siłą utrzymania klientów dzięki treściom Discovery+ stworzy produkt, który będzie gwarantował nowej firmie Warner Bros. Discovery solidny wzrost przychodów w nadchodzących latach.

Gunnar Wiedenfels potwierdził też, że fuzja Discovery i WarnerMedia jest na dobrej drodze do zamknięcia w połowie 2022 roku. Przypomnijmy, że ostatnio fuzja została zatwierdzona przez akcjonariuszy Discovery. Był to ostatni z głównych kroków konieczny do przeprowadzenia połączenia firm. Wcześniej transakcja została zatwierdzona już przez właścicieli AT&T oraz zyskała zgodę od organów regulacyjnych.

zdj. WarnerMedia / Discovery