Platforma Disney+ zadebiutuje w Polsce dopiero latem 2022 roku

Disney zapowiedział start swojej platformy streamingowej w kolejnych krajach na świecie. Najbliższe plany studia nie obejmują jednak Polski. Uruchomienie serwisu Disney+ w naszym kraju zostało przesunięte na 2022 rok.

Od wielu miesięcy Disney utrzymywał, że platforma Disney+ wystartuje w naszej części Europy pod koniec 2021 roku, ale decyzja ta została ostatecznie zmieniona. W listopadzie tego roku platforma Disney+ zawita tylko do Korei Południowej, Hongkongu i na Tajwan. Firma ma skoncentrować się w ostatnich miesiącach tego roku na rozwoju swojej marki właśnie w Azji, gdzie Disney+ cieszy się już sporą popularnością w innych krajach tego regionu. Tak popularność serwisu komentował Luke Kang, prezes The Walt Disney Company Asia Pacific:

Reakcja na Disney+ w regionie Azji i Pacyfiku przekroczyła nasze oczekiwania, ponieważ nasze portfolio z popularnymi markami i franczyzami przyciąga konsumentów poszukujących różnorodnych treści rozrywkowych. Jesteśmy zadowoleni z rozwoju bazy subskrybentów i partnerstw wypracowanych na tych rynkach i nie możemy się doczekać nawiązania kontaktu z większą liczbą konsumentów w całym regionie.

Start w Polsce został przesunięty na lato 2022 roku. Tak skomentowała tę decyzję Marta Szafrańska z Disneya:

Z przyjemnością potwierdzamy, że Disney+ zadebiutuje w Polsce latem 2022 roku. Doceniamy cierpliwość fanów oczekujących wejścia Disney+ i dokładamy wszelkich starań aby wprowadzić do krajów Europy Środkowej i Wschodniej najwyższej jakości serwis.

Platforma Disney+ jest aktualnie dostępna dla mieszkańców 61 krajów w 21 językach.

zdj. Disney