Platforma Max przerobiła film „Doppelgänger. Sobowtór” na serial. Premiera już za chwilę

Platforma Max przerobiła polski thriller psychologiczny „Doppelgänger. Sobowtór” na miniserial, który trafi do widzów jeszcze na początku lipca. Produkcja inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowiada historię agenta służb specjalnych, który kradnie tożsamość innemu mężczyźnie. Główną gwiazdą filmu, a teraz serialu jest Jakub Gierszał.

Będzie serialowa wersja filmu „Doppelganger. Sobowtór”. Premiera na Max

Świetnie przyjęty na Festiwalu w Gdyni szpiegowski thriller „Doppelganger. Sobowtór” wyreżyserowany przez Jana Holoubka, twórcę filmu „25 lat niewinności” i hitowego serialu „Wielka woda” od platformy Netflix doczeka się rozszerzonej wersji w ramach miniserialu od platformy Max. Na serialową wersję złożą się cztery odcinki i wszystkie z nich zostaną pokazane widzom serwisu streamingowego Max już 5 lipca.

Serial będzie uzupełnioną o nowe wątki wersją filmu, który zdobył 5 nagród indywidualnych na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz 13 nominacji do 26. Polskich Nagród Filmowych Orły. Statuetkę Orła w kategorii Najlepsza drugoplanowa rola męska przyznano Tomaszowi Schuchardtowi. Jak zapowiadają twórcy, serial wzbogacony o dodatkowe wątki opowie między innymi o życiu głównego bohatera Hansa Steinera w Polsce czy o patriotycznych korzeniach rodziny Jana Bitnera i jego zmaganiach z codziennością życia w komunistycznej Polsce. Rozszerzona wersja serialowa zaoferuje także bardziej złożone zakończenie.

Akcja serialu rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny na przełomie lat 70. i 80. Hans Steiner (Jakub Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje mu ówczesny świat zachodni. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Jan Bitner (Tomasz Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku i pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.

zdj. Max