Platforma Prime Video zamawia drugi sezon serialu „Cytadela”!

Szpiegowskich historii na platformie Prime Video nie zabraknie. Amazon oficjalnie potwierdził, że serial „Cytadela”, nad którym jako producenci wykonawczy czuwają Anthony oraz Joe Russo, twórcy największych hitów od Marvela, powróci z drugim sezonem.

Serial „Cytadela” powróci z drugim sezonem.

Amazon ogłosił realizację drugiego sezonu „Cytadeli” na chwilę przed premierą ostatniego odcinka pierwszej serii. Wszystkie odcinki debiutanckiego sezonu będą dostępne na platformie od 26 maja. Potwierdzono też, że za wyreżyserowanie wszystkich odcinków nowej serii będzie odpowiadał Joe Russo. Serial „Cytadela” jest według oficjalnych danych serwisu Prime Video drugim najczęściej oglądanym nowym oryginalny serialem wideo poza Stanami Zjednoczonymi i czwartym najczęściej oglądanym na świecie.

Nie wiemy jeszcze, ile odcinków złoży się na nowy sezon, ale jako showrunner nad serialem będzie czuwał David Weil, który przejął kontrolę nad pierwszym sezonem, po tym, jak z projektem pożegnali się showrunner Josh Appelbaum i reżyser Brian Kirk. Bracia Russo mają zająć się reżyserią wielu odcinków w drugim sezonie.

Sprawdź też: Ogromne czystki na Netfliksie! Za chwilę zniknie ponad 50 filmów.

O czym opowiada „Cytadela”? Priyanka Chopra i Richard Madden jako para szpiegów

Osiem lat temu upadła Cytadela. Niezależna globalna agencja szpiegowska, która miała zapewniać bezpieczeństwo wszystkim ludziom. Organizacja została zniszczona przez agentów Manticore, potężnego syndykatu manipulującego światem z ukrycia. Wraz z upadkiem Cytadeli, elitarni agenci Mason Kane (Richard Madden) i Nadia Sinh (Priyanka Chopra Jonas) zostali wymazani z pamięci, gdy ledwo uszli z życiem. Od tamtej pory pozostają w ukryciu, budując nowe życie pod nowymi tożsamościami, nieświadomi swojej przeszłości. Wszystko zmienia się pewniej nocy, kiedy Mason zostaje wytropiony przez swojego byłego kolegę z Cytadeli, Bernarda Orlicka (Stanley Tucci), który desperacko potrzebuje jego pomocy w powstrzymaniu członków Manticore przed ustanowieniem nowego porządku świata. Mason szuka swojej byłej partnerki, Nadii, i wyrusza na misję powstrzymania Manticore, jednocześnie zmagając się ze związkiem zbudowanym na tajemnicach, kłamstwach i niebezpiecznej, ale nieśmiertelnej miłości.

zdj. Prime Video