Plejada polskich gwiazd w filmie o Simonie Kossak. Mamy pierwsze zdjęcia!

Szykuje się kolejna polska produkcja biograficzna. Zakończono właśnie zdjęcia do filmu „Simona Kossak” w reżyserii Adriana Panka. Film opowie historię Simony Kossak, która stała się symbolem niezwykłej relacji człowieka z naturą. Główną rolę w produkcji zagrała Sandra Drzymalska, a w jej długoletniego partnera – Lecha Wilczka – wcielił się na ekranie Jakub Gierszał.

Powstał polski film o Simonie Kossak. Obsada i pierwsze zdjęcia

Simona Kossak, córka malarza Jerzego Kossaka i wnuczka Wojciecha, pozbawiona talentu, który od pokoleń definiuje jej rodzinę, dorasta nie zaznając ciepła ze strony despotycznej matki. Gdy po studiach rzuca wszystko – dom, tradycję, społeczne konwenanse – i obejmuje posadę naukowczyni w Białowieży, zaczyna życie na własnych warunkach. Osiedla się w środku puszczy, w domu bez prądu i bieżącej wody, w otoczeniu dzikiej przyrody. Tam, na magicznym odludziu poznaje fotografa Lecha Wilczka, z którym dzieli pasje – miłość do natury i... potrzebę wolności. Ich niezwykła relacja wymyka się wszelkim schematom. Jednak wyobrażenia Simony o pracy przyrodnika i pozycji młodej kobiety w świecie zdominowanym przez mężczyzn ulegają bolesnej weryfikacji. Musi stanąć w obronie nie tylko swoich ideałów, ale również świata roślin i zwierząt.

Simona Kossak_fot. Karolina Grabowska (2)-min kopia-min.jpg

Jest coś archetypicznego w bohaterce, która buntuje się i ucieka od swojej rodziny, pochodzenia, miejsca i udaje się w nieznane, po to, żeby zapomnieć kim była albo kim kazano jej być. W konsekwencji odnajduje siebie. Na nowo scala swoją biografię z biografią swojej rodziny, zachowując swoją niepodległość. Odnajduje się w tym, co ją determinuje. Dochodzi do jakiegoś scalenia, które jest opowieścią o samym życiu, o miłości, która przekracza nasze osobowe istnienie, uświadamia nam bycie cząstką czegoś większego. Ten film to również opowieść o samej Puszczy Białowieskiej, jej historii i ludziach z nią związanych” – mówi reżyser i scenarzysta Adrian Panek.

W filmie zobaczymy też Agatę Kuleszę, Borysa Szyca, Olgę Bołądź i Martę Stalmierską. Premiera filmu „Simona Kossak” zaplanowana została na 2024 rok.

Simona Kossak_fot. Karolina Grabowska (3)-min.jpg

Simona Kossak_fot. Karolina Grabowska (1)-min.jpg

_SIMONA__Fot_Jaroslaw_Sosinski_fotos_nr__-173-min.jpg

zdj. Jarosław Sosinski / Balapolis