„Podpalaczka” – Zac Efron w zwiastunie nowej ekranizacji klasycznej Stephena Kinga. Jest data premiery

W sieci ukazał się nowy zwiastun filmu „Podpalaczka”, czyli najnowszej ekranizacji dorobku mistrza horroru, Stephena Kinga. Wraz z nową zapowiedzią dowiedzieliśmy się też, że produkcja, którą zrealizowało studio Blumhouse zadebiutuje jednocześnie na ekranach kin i w streamingu.

Za reżyserię filmu odpowiada Keith Thomas („The Vigil”), a scenariusz napisał Scott Teems  („Halloween Kills”). W obsadzie są Ryan Kiera Armstrong, Zac EfronMichael Greyeyes i znana z serialu „Fear the Walking Dead” Sydney Lemmon.

Główną bohaterką „Podpalaczki” jest młoda dziewczyna Charlene „Charlie” McGee (w tej roli Ryan Kiera Armstrong) posiadająca zdolności pirokinetyczne, która zostaje uprowadzona przez tajną agencję rządową chcącą wykorzystać jej potężny dar jako broń.

Premierę filmu wyznaczono na 13 maja. Wraz z premierą w amerykańskich kinach, „Podpalaczka” pojawi się w ofercie platformy Peacock. Warto dodać, że na takie samo rozwiązanie Blumhouse zdecydował się w ubiegłym roku przy okazji premiery „Halloween zabija”.

 

zdj. Universal Pictures