Podsumowanie DC FanDome – wszystkie zapowiedzi i informacje

Za nami wielkie filmowo-serialowe wydarzenie DC FanDome, które przyniosła nam pierwsza zapowiedzi filmów o Batmanie i Legionie Samobójców, finałowy zwiastun drugiego solowego filmu o Wonder Woman, zwiastun „Ligi Sprawiedliwości” od Zacka Snydera oraz pierwsze informacje o kontynuacjach serii Aquaman” oraz Shazam!”, produkcji Czarny Adam” oraz nowych grach wideo bazujących na postaciach z komiksów DC. Wszystkie najważniejsze zapowiedzi oraz informacje znajdziecie poniżej.

„The Batman” – pierwszy zwiastun i nowe informacje

Podczas panelu poświęconego nowemu filmowi o Batmanie reżyser Matt Reeves zaprezentował pierwszą zapowiedź wideo swojego komiksowego widowiska z Robertem Pattinsonem. Zobaczcie sami.

Wcześniej na jednym z innych paneli podczas wydarzenia DC FanDome jeden z szefów filmowego oddziału Warnera ujawnił, że „Batman” tworzony przez Matta Reevesa nie jest częścią filmowego uniwersum DCEU i rozgrywa się w alternatywnym uniwersum. Potwierdziły się także informacje dotyczące czasu akcji, Walter Hamada potwierdził, że Batmana Pattinsona poznamy w drugim roku jego działalności. Reżyser filmu ujawnił również, że na rok przed wydarzeniami z filmu osadzona zostanie akcja serialu przygotowywanego dla platformy HBO Max.

„Suicide Squad: Kill the Justice League” – zwiastun nowej gry

Studio Rocksteady pokazało zwiastun nowej gry wideo bazującą na komiksach z serii „Suicide Squad”. Zobaczcie, jak zapowiada się produkcja „Suicide Squad: Kill the Justice League”.

Zaprezentowany zwiastun potwierdza, że fabuła skupi się na pojedynku pomiędzy członkami Ligi Sprawiedliwości i Legionu samobójców. Pojawił się też krótki opis fabuły:

Twórcy serii „Batman: Arkham Asylum” powracają z zupełnie nową przygodową strzelanką akcji. Najniebezpieczniejsi złoczyńcy w DC Universe zostali zmuszeni do współpracy i podjęcia się nowej misji: Zabij Ligę Sprawiedliwości. Siej chaos w Metropolis. Jesteś drużyną samobójców.

Głównymi bohaterami produkcji będą najpewniej Harley Quinn, King Shark, Kapitan Boomerang i Deadshot, a ich zadaniem jest obalenie Ligi Sprawiedliwości, która znalazła się pod kontrolą Braniaca po ataku na Metropolis.

Premierę gry „Suicide Squad: Kill the Justice League” zapowiedziano na 2022 rok. Produkcja trafi na komputery oraz konsole nowej generacji PlayStation 5 i Xbox Series X.

Czarny Adam” – grafiki koncepcyjne i logo filmu

Dwayne Johnson podczas swojego panelu na DC FanDome zaprezentował kolejne materiały promujące film o Czarnym Adamie. Obok oficjalnego loga filmu możemy zobaczyć także kolejne grafiki koncepcyjne pokazujące Johnsona w stroju popularnego herosa DC i członków drużyny JSA.

Grafiki potwierdzają, że obok Czarnego Adama w filmie pojawią się członkowie drużyny JSA, czyli Hawkman, Atom Smasher, Cyclone oraz Doktor Fate

„Liga Sprawiedliwości” – pierwszy zwiastun i nowe informacje

Podczas panelu na DC FanDome otrzymaliśmy w końcu potwierdzenie, że „Liga Sprawiedliwości” stworzona przez Zacka Snydera zostanie pierwotnie wyemitowana jako miniserial. Produkcja potrwa cztery godziny i zostanie podzielona na cztery godzinne epizody. Po wyemitowaniu wszystkich odcinków produkcję będzie można obejrzeć także jako jeden czterogodzinny film. Snyder zapowiedział także, że trwają obecnie starania nad znalezieniem innego planu dystrybucji, aby udostępnić film poza serwisem streamingowym HBO Max.

The Flas” – zwiastun siódmego sezonu i potwierdzenie istnienia Mutliwersum

Z okazji imprezy DC FanDome zadebiutował zwiastun siódmego sezonu serialu „The Flash”. Przy okazji nowe szczegóły na temat praw rządzących filmowo-serialowym światem DC Comics zdradził Walter Hamada, jeden z decydentów Warnera.

Podczas panelu „Multiverse 101” Walter Hamada potwierdził, że pojawienie się filmowego Flasha w serialowym wydarzeniu „Kryzys na Nieskończonych Ziemiach” jest kanoniczne i potwierdził także, że serialowy Barry Allen jest odpowiedzialny za stworzenie Multiwersum. W dalszej części wypowiedzi Hamada przekonywał, że dzięki istnieniu wielu alternatywnych światów twórców pracujących dla Warnera nie będą krępowały reguły jednego uniwersum i jeśli tylko pojawi się okazja do zrealizowania ciekawego projektu, to zostanie on rozważony bez względu na to, czy będzie kolidował z innymi projektami, czy nie. Przedstawiciel Warnera zdementował jednak plotki na temat aktorskiej adaptacji komiksu „Superman: Czerwony syn”. Jedną z takich produkcji będzie filmowy Batman z Robertem Pattinsonem, który rozgrywa się poza DCEU.

Naszym celem jest opowiadanie świetnych historii. Gdyby coś zadziałało jako Elseworld, zrobilibyśmy to. Jest taka możliwość jeśli trafi się odpowiedni twórca ze świetną historią. Nawet jeśli historia nie pasuje do naszej istniejącej linii czasu, to na pewno ją rozważymy.

Przypomnijmy, że do spotkania dwóch Flashów doszło w ostatnich momentach „Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach”. Końcowe fragmenty serialowego wydarzenia wypełniły sceny z alternatywnymi wizerunkami popularnych herosów DC, a jednym z nich okazał się filmowy Flash grany przez Ezrę Millera. Aktor pojawił się serialu jako bohater znany z takich produkcji jak: „Liga Sprawiedliwości” oraz „Batman v Superman” i spotkał się twarzą w twarz z serialowym Flashem granym przez Granta Gustina.

Legion samobójców” – pierwszy materiał zza kulis i prezentacja bohaterów

Na DC FanDome wraz z reżyserem zameldowała się główna obsada nowego „Legionu samobójców”. James Gunn wykorzystał spotkanie z aktorami do zaprezentowania światu pierwszego materiału odsłaniającego kulisy jego debiutanckiej produkcji opartej na komiksach DC. Dodatkowo pokazano również materiał prezentujący wszystkich głównych bohaterów filmu. Zobaczcie, jak zapowiada się „Legion samobójców” od twórcy „Strażników Galaktyki”.

Jeszcze przed startem panelu pojawił się natomiast przeciek sugerujący, że głównym złoczyńcą filmu ma być natomiast Starro, czyli pierwszy komiksowy przeciwnik Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości. To kosmiczna istota przypominająca rozgwiazdę potrafiąca tworzyć swoje miniaturowe kopie, które przyczepiają się do twarzy ofiary i przejmują nad nią kontrolę.

Gotham Knights” – zwiastun i gameplay nowej gry w świecie Batmana

Studio WB Montreal pokazało pierwszą zapowiedź nowej gry osadzonej w świecie Batmana. Zobaczcie, jak zapowiada się „Gotham Knights”.

Batman nie żyje. Teraz Bat-Rodzina, czyli Batgirl, Nightwing, Red Hood i Robin musi chronić Gotham City, musi nieść nadzieję jego mieszkańcom, pilnować dyscypliny policjantów i siać strach wśród przestępców. Musisz stać się nowym Mrocznym Rycerzem i ocalić Gotham przed chaosem.

Szczegóły fabuły gry cały czas pozostają niejasne, ale pierwsza zapowiedź potwierdziła, że podczas rozgrywki zmierzymy się z Trybunałem Sów, mroczną organizacją, działającą od wieków w Gotham City. Premierę gry zapowiedziana na 2021 rok.

Wonder Woman 1984– finałowy zwiastun

Zgodnie z zapowiedzią wydarzenie DC FanDome rozpoczęło się od zaprezentowania finałowego zwiastuna filmu „Wonder Woman 1984”. W zapowiedzi możemy w końcu zobaczyć filmowy wizerunek nowej przeciwniki tytułowej bohaterki o pseudonimie Cheetah granej przez Kristen Wiig.

Pozostałe informacje o nadchodzących filmach DC Comics

Na DC FanDome odbył się także panel poświęcony filmowej serii o Aquamanie i chociaż przedmiotem rozmowy pomiędzy reżyserem i Patrickiem Wilsonem była przede wszystkim pierwsza odsłona, to podczas panelu potwierdzono oficjalnie, że do roli Króla Orma, przyrodniego brata Aquamana powróci Patrick Wilson. James Wan obiecał przy okazji, że kontynuacja będzie nieco poważniejsza niż pierwsza odsłona i bardziej aktualna, odnosząca się do obecnej sytuacji na świecie. Reżyser zapewnił też, że zobaczymy w niej zupełnie nowe lokacje.

Nie zabrakło także panelu o filmie „Shazam!”. Spotkanie koncentrowało się co prawda głównie na pierwszej odsłonie serii, ale Zachary Levi wcielający się w tytułowego bohatera miał dla fanów jednak jedną istotną informację. Aktor zdradził, że druga część przygód Shazama trafi do kin pod tytułem „Shazam: Fury of the Gods”.

Podczas DC FanDome odbył się także panel poświęcony serialowi „Titans”. Potwierdzono na nim, że w trzecim sezonie serialu pojawią się popularne postacie ze świata Batmana. Poznajcie szczegóły.

W trzecim sezonie serialu tytułowa drużyna przeniesie się z San Francisco do Gotham City, a to oznacza, że na ich drodze stanie kilku kultowych bohaterów działających w mieście Mrocznego Rycerza. Bohaterowie spotkają starych przyjaciół i będą musieli stawić czoło nowym zagrożeniom.

Otrzymaliśmy potwierdzenie, że Jason Todd powróci w trzeciej serii jako pełnoprawny Red Hood, który chce za wszelką cenę zniszczyć swój stary zespół. Nie będzie to jednak jedyny z popularnych bohaterów z Gotham City, który pojawi się w trzeciej serii. W nowych odcinkach będziemy spędzać sporo czasu również Barbarą Gordon działającą kiedyś jako Batgirl. Teraz bohaterka przewodzi miejskiej policji i mimo że przeszłość łączy ją Dickiem Graysonem, to obawia się Tytanów przebywających w Gotham i chce, aby opuścili miasto, które ma zadanie chronić.

Potwierdzono także, że w trzeciej serii zobaczymy serialową wersję Stracha na Wróble. Bohater nie będzie jednak terroryzował mieszkańców Gotham City swoją toksyną strachu, a zostanie pokazany jako więzień Arkham Asylum, który oferuje swoje usługi profilera i konsultanta miejscowej policji.

DC FanDome przyniosło także pierwsze spojrzenie na film Flashpoint, w którym do roli Flasha powróci Ezra Millera. Podczas wspólnego omawiania produkcji twórcy pokazali dwie nowe grafiki koncepcyjne przedstawiające Flasha w nowym stroju oraz Batmana granego przez Michaela Keatona. Zobaczcie sami.

Na panelu obecni byli reżyser Andy Muschietti, producentka Barbara Muschietti, a także gwiazda produkcji Ezra Miller i scenarzystka Christina Hodson. Twórcy nie zdradzili zbyt dużo szczegółów na temat fabuły filmu, ale pokazali wspomniane grafiki.

81zqg8kj.jpg

uqcyt4u7.jpg

zdj. Warner Bros.