„Pohamuj entuzjazm” dobiega końca? Najbliższy sezon kultowej komedii zakończy perypetie serialowego Larry’ego Davida

Wraz z domknięciem prac zdjęciowych do kolejnej odsłony słynnego sitcomu „Pohamuj entuzjazm” zbiegły się wieści o bardzo prawdopodobnym zakończeniu serialu na zapowiadanym obecnie, dwunastym sezonie.

W grudniu ubiegłego roku HBO zakończyło emisję jedenastego sezonu „Pohamuj entuzjazm”, który do widzów trafił prawie dwa lata po premierze dziesiątej serii. Choć wciąż nie wiemy, ile będzie trzeba czekać na premierę sezonu dwunastego, nowy raport The Hollywood Reporter potwierdził, że prace zdjęciowe zostały ukończone. Co więcej, źródła magazynu wskazują, że wraz z kolejnymi odcinkami perypetie fikcyjnej wersji komika Larry'ego Davida dobiegną ostatecznego końca.

Przy okazji zdjęć do ostatniego odcinka miało się wrażenie finału” – twierdzi w raporcie źródło THR. Za ostatecznym ukończeniem trwającego jeszcze od 2000 serialu przemawia też (usunięty już) wpis na Twitterze pochodzący od producenta i scenarzysty „Pohamuj entuzjazm”, Jona Haymana. „Może kochacie ten serial, może go nienawidzicie, a może macie go w dupie. W każdym razie: filmujemy ostatnią scenę ostatniego odcinka ostatniego sezonu” – dopisał w tweecie, pod zdjęciem przedstawiającym producentów serialu oraz samego Larry'ego Davida. 

Sprawdź też: Będzie serialowa wersja „Człowieka w ogniu”. Historia znana z filmu Tony'ego Scotta trafi na Netfliksa

Nie tak dawno finał wieszczył też Richard Lewis, komik i jeden z gwiazdorów serialu. „Zaledwie kilka godzin temu byłem w mojej przyczepie, na planie, filmowałem ostatnią scenę dwunastego sezonu. Trudno uwierzyć, że zaczęliśmy tę przygodę w 2000 roku. I ekipa i obsada wiedziała, że pracujemy dla geniusza. Gdy ma miejsce coś tak rzadkiego – każdy moment się liczy. Kochamy cię LD”.

Na serial „Pohamuj entuzjazm” składa się obecnie jedenaście sezonów produkowanych z różną częstotliwością jeszcze od ponad dwóch dekad. Odcinki często koncentrują się na ignorancji Larry'ego Davida lub lekceważeniu konwencji społecznych, jak również jego nalegań, by inni przestrzegali zasad, z których – jak się wydaje – tylko on zdaje sobie sprawę. W ramach gościnnych epizodów w serialu pojawiło się wiele znanych nazwisk, między innymi Mel BrooksBen Stiller, David Schwimmer, Stephen Colbert, Martin ScorseseJimmy Kimmel czy znany z serialu „Mad Men” Jon Hamm. W ostatnim sezonie na ekranie znalazł się też Bill Hader.

Zdj. HBO