Polacy tłumnie ruszyli do kin na nowy film Disneya. To najlepszy wynik w historii Pixara

Disney ze swoim nowym filmem podbija kina na całym świecie, więc nic dziwnego, że w Polsce widzowie także tłumnie ruszyli na seanse produkcji „W głowie się nie mieści 2”. Mało kto spodziewał się jednak, że najnowsza produkcja Pixara osiągnie w naszym kraju najlepszy wynik z historii studia.

„W głowie się nie mieści 2” wielkim hitem także w Polsce

Od kilku dni mamy w kinach naprawdę gigantyczny hit. Tłumy widzów ruszyły na seanse animacji „W głowie się nie mieści 2”, która zebrała z całego świata 295 mln dolarów, co jest pierwszym tak dużym otwarciem tego roku. W całej historii Pixara tylko jeden film mógł liczyć w Stanach Zjednoczonych na lepsze otwarcie niż kontynuacja animacji sprzed dziewięciu lat. W swojej ojczyźnie film zebrał przez trzy dni 155 mln dolarów, a lepiej poradził sobie tylko kontynuacja „Iniemamocnych”, która zgromadziła w pierwszy weekend 182,7 mln dolarów

Okazuje się, że w polskich kinach „W głowie się nie mieści 2” nie miało jednak problemu z osiągnięciem najlepszego otwarcia w historii wszystkich produkcji Pixara. Na film wybrało się w ostatnich dniach aż 359 tysięcy widzów! To wynik przypadający na pięć dni, ale jeśli weźmiemy pod uwagę klasyczny weekend, to na seanse sprzedano 253 963 bilety, co jest także rekordem. Do tej pory najlepszym wynikiem mógł pochwalić się wspomniany film „Iniemamocni 2”, który zobaczyło przez trzy dni 252 474 widzów.

Sprawdź też: Serialowe i filmowe hity tygodnia: Komedia z Maciejem Stuhrem i akcja z Jessicą Albą.

W filmie wracamy do znanej z pierwszej części, nastoletniej już Riley, która mierzy się z dużą życiową zmianą – rozpoczęciem nauki w liceum. W kwaterze głównej (głowie dziewczynki) trwa remont, którego celem jest przygotowanie przestrzeni dla pojawiających się znienacka, zupełnie nowych emocji. Działające do tej pory jako sprawny team - Radość, Smutek, Gniew, Strach i Odraza, będą musiały zaprzyjaźnić się z nieproszonymi gośćmi - Obawą, Wstydem, Zazdrością i Nudą oraz nauczyć się z nimi współpracować.

W polskiej wersji językowej filmu głosu postaciom użyczyli m.in.: Małgorzata Socha (Radość), Maja Ostaszewska (Odraza), Olga Sarzyńska (Obawa), Cezary Pazura (Strach), Kinga Preis (Smutek). Za reżyserię polskiego dubbingu odpowiada Agnieszka Zwolińska, a autorem dialogów jest Kuba Wecsile

zdj. Disney