Polacy wolą oglądać polskie produkcje. Te filmy i seriale podbijają TOP 10 na Netflix

Netflix w ostatnich miesiącach mocno stawia na produkowanie polskich filmów oraz seriali i po ostatnich wynikach oglądalności nie ma się co dziwić, że streamingowy gigant obrał właśnie taki kierunek na opanowanie polskiego rynku. Okazuje się, że widzowie z polski wyjątkowo chętnie sięgają właśnie po rodzime produkcje i to one rządzą w ostatnich dniach na platformie. Oto zestawienie najpopularniejszych filmów i seriali na Netfliksie.

Netflix TOP 10 dzisiaj – „Reniferek” zmasakrował „Problemem trzech ciał

Zanim przejdziemy do polskiego podwórka, to warto na chwilę spojrzeć na to, jak wygląda sytuacja w globalnym ujęciu. Najchętniej oglądanym programem anglojęzycznym okazał się „Roast Toma Brady'ego”, amerykańskiego futbolisty uznawanego za jednego z najwybitniejszych graczy NFL w historii. Przede wszystkim dzięki oglądalności w USA produkcja wykręciła 13,8 mln wyświetleń, co pozwoliło jej na zajęcie pierwszego miejsca.

Na drugim miejscu wylądował „Reniferek”, który cały czas przyciąga nowych widzów i po dwóch świetnych tygodniach w ostatnim dorzucił do swojego konta jeszcze 11,4 mln wyświetleń. Od momentu debiutu przypadającego na 11 kwietnia produkcja wygenerowała na platformie już 67,9 mln wyświetleń. Żeby zrozumieć, jak dobry jest to wynik, zestawmy go z produkcją, co do której Netflix miał w ostatnich miesiącach największe oczekiwania, czyli „Problemem trzech ciał”. Produkcja od twórców „Gry o Tron” wypadła w ostatnim tygodniu z pierwszej dziesiątki rankingu i od premiery datowanej na 17 marca, wygenerowała zaledwie 46,6 mln wyświetleń. Jej budżet był natomiast nieporównywalnie większy od tego, który przeznaczono na wyprodukowanie „Reniferka”.

„Akademia Pana Kleksa” podbija Netfliksa. Polacy chcą oglądać polskie produkcje

Akademia Pana Kleksa

Wśród filmowych nowości globalnie największą oglądalność wygenerowała komedia romantyczna „Matka panny młodej” z Brooke Shields, Mirandą Cosgrove i Benjaminem Brattem w rolach głównych, która cieszyła się też popularnością wśród widzów z Polski (film znalazł się na trzeciej pozycji).

Jeśli chodzi natomiast o polskie zestawienie, to rządzą w nim przede wszystkim polskie filmy. Pierwsze miejsce zajmuje najgłośniejsza premiera z naszego podwórka, czyli nowa „Akademia Pana Kleksa”, jeden z największych hitów kinowych ostatnich lat z Tomaszem Kotem zastępującym Piotra Fronczewskiego w roli Pana Kleksa. Sporo widzów przyciąga też „Polowanie”, polityczny kryminał z Michałem Czerneckim i Arturem Barcisiem w rolach głównych. W pierwszej dziesiątce zeszłego tygodnia znalazło się aż sześć polskich filmów.

Najwięcej widzów z naszego kraju sięga też po polski serial Krucjata” wyprodukowany przez TVP. To sensacyjny kryminał koncentrujący się na śledztwach prowadzonych przez wydział zabójstw i terroru kryminalnego Komendy Stołecznej Policji

TOP 10 Najpopularniejszych filmów na Netflix w Polsce

 1. „Akademia Pana Kleksa”
 2. „Polowanie”
 3. „Matka Panny młodej”
 4. „Jak ukradłem 100 milionów”
 5. „Dziewczyna influencera”
 6. „Hiszpański kurier”
 7. „Barbarzyńcy”
 8. „Baby Boom czyli Kogel Mogel 5”
 9. „Marusarz: Tatrzański orzeł”
 10. „Miesiąc miodowy”

TOP 10 Najpopularniejszych seriali na Netflix w Polsce

 1. „Krucjata”
 2. „Reniferek”
 3. „Facet z zasadami”
 4. „Kicia Kocia”
 5. „Sprawa Asunty”
 6. „Dziękuję, następny”
 7. „Bodkin”
 8. „S.W.A.T. Jednostka specjalna”
 9. „Martwi detektywi”
 10. „Przepis na morderstwo. Sprawa Cesar Romana”

zdj. Netflix / Next Film