Połączenie humoru „Nice Guys” i stylowości „Drive”. Oto Ryan Gosling w zupełnie nowej kreacji

W sieci pojawiła się nowa fotka z kolejnego filmu akcji, którego główną gwiazdą będzie Ryan Gosling. Reżyserią zapowiadanego na przyszły rok widowiska „The Fall Guy” zajął się David Leitch, twórca „Bullet Train” i „Deadpoola 2”.

The Fall Guy” luźno nawiązuje do serialu z lat 80. opowiadającego historię hollywoodzkiego kaskadera dorabiającego sobie jako łowca nagród. Film ma być wielkim hołdem złożonym wszystkim kaskaderom pracującym w Hollywood. Główny bohater, grany przez Goslinga Colt Seavers, pełni taką właśnie funkcję na plane największych widowisk Fabryki Snów – a raczej pełnił bo wszystko wskazuje na to, że najlepsze lata kariery ma już za sobą. Dostaje jednak kolejną szansę i zostaje zatrudniony na planie, aby jeszcze raz odegrać rolę dublera popularnego gwiazdora (w tej roli w „The Fall Guy” wystąpił Aarona Tayloa-Johnson). Gdy okazuje się, że reżyserią filmu zajmuje się jego była dziewczyna (Emily Blunt) atmosfera na planie zaczyna robić się napięta, a wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy główny gwiazdor znika bez śladu. 

„The Fall Guy” będzie ukłonem w stronę hollywoodzkich kaskaderów

Ryan Gosling The Fall Guy nowe zdjecie

Ryan Gosling w filmie Kaskader

W wywiadzie dla magazynu Empire scenarzysta filmu Drew Pearce opisał produkcję jako swoiste „the best of” Goslinga. „Jego kreacja ma w sobie coś z komizmu Nice Guys. Równych gości, stylowości Drive i romantycznego uroku w klimatach Pamiętnika” – czytamy w rozmowie. „Postać Colta musiała emanować pewnością siebie, przenosić emocjonalne stawki, mieć cierpkie poczucie humoru i natychmiastowy magnetyzm. Do takiej roli nadawała się tylko jedna osoba” – dodał z kolei reżyser David Leitch. „Wielu aktorów potrafi wnieść do postaci i machismo i bravado. Ale tylko Ryan potrafi zrobić to w tak autoironiczny sposób”. Choć postać Goslinga ma w sobie trochę z Indiany Jonesa i trochę z Rocky'ego to z uwagi na swoją profesję jest nieustannie pomijany – dodano w artykule Empire. „Taki los kaskaderów – nieustannie się o nich zapomina, nie docenia. To nie im pisane są światła reflektorów. Aż do teraz” – obiecał reżyser.

W obsadzie produkcji są także: Winston Duke, Stephanie Hsu oraz Hannah Waddingham znana z serialu „Ted Lasso”. Wspomniany autor scenariusza, Drew Pearce, ma w dorobku teksty do filmów „Iron Man 3” czy „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”.

Kinowa premiera filmu „The Fall Guy” odbędzie się dokładnie 2 maja 2024 roku.

Ryan Gosling The Fall Guy

zdj. Universal Pictures