Polsat szykuje nowy polski kryminał „po skandynawsku”. Zobaczymy go tej jesieni

Zakończyły się trwające od marca prace zdjęciowe nad serialem pt. „Krew”. To polska produkcja kryminalna przygotowywana z myślą o platformie Polsat Box Go. Projekt określa się mianem pełnego rodzinnych sekretów thrillera psychologicznego z trzymającą w napięciu fabułą. W rolach głównych zobaczymy m.in. Vanessę Aleksander, Małgorzatę Foreminak czy Ireneusza Czopa

Vanessa Aleksander gwiazdą nowego kryminału. Serial „Krew” zobaczymy jesienią

Protagonistką „Krwi” jest Laura (Aleksander), dziewczyna, która wraca po latach do rodzinnego miasta z powodu śmierci swojej matki - Marii (Foremniak). To nieplanowane spotkanie budzi demony z przeszłości i rzuca nowe światło na rodzinne tajemnice, a samej Laurze każe szukać prawdziwego sprawcy śmierci ukochanej mamy. Z odcinka na odcinek bohaterowie mierzyć się będą nie tylko z bolesną przeszłością, ale odkryją coraz więcej sekretów rodzinnych.

„Dla mnie najbardziej atrakcyjne, już na etapie czytania scenariusza, było to, że ta historia jest opowiedziana przez pryzmat emocjonalności bohaterów. Każdy z nich magnetyzuje głębią i mnogością doświadczeń. (...) Dramat psychologiczny połączony z kryminałem daje wręcz skandynawski klimat. W serialu jest za czym podążać, jest dreszczyk emocji i tajemnica” – mówi Vanessa Aleksander, odtwórczyni roli głównej.

Sprawdź też: Kalendarzowe zmiany nie tylko w Hollywood. Wyczekiwany polski film też zobaczymy z opóźnieniem

„Krew” – nowy serial kryminalny Polsatu. Obsada i twórcy projektu

Vanessa Aleksander i Ireneusz Czop w serialu Krew dla Polsat.jpg

Projekt powstał na licencji irlandzkiego serialuBlood” z 2018 roku (polscy widzowie znają produkcją pod tytułem „Więzy krwi”), który przed trzema laty doczekał się statuetki IFTA za Najlepszy dramat telewizyjny. Reżyserem polskiego projektu mianowany został Marcin Ziębiński („Banksterzy”, „Dublerzy”), z kolei za zdjęcia odpowiada Tomasz Dobrowolski („Komisarz Mama”). Produkuje Polot Media

Obok wyżej wymienionych członków obsady w „Krwi” zobaczymy też m.in. Piotra Trojana, Piotra Głowackiego, Katarzynę Z. Michalską czy Kamilę Baar. Serial zadebiutuje w ofercie platformy Polsat Box Go tej jesieni. Z czasem produkcja najpewniej trafi do ramówki stacji Polsat.

Może zainteresuje Cię: Autorka uwielbianych przez Polaków filmów wraca z nowym projektem. Znamy datę premiery!

Vanessa Aleksander i Małgorzata Foremniak w serialu Krew dla Polsat.jpg

Ireneusz Czop w serialu Krew dla Polsat.jpg

Źródło i zdj. Polsat