Polska koprodukcja nagrodzona w Cannes na zwiastunie. Do kin wprowadzi ją studio A24

Strefa interesów”, filmowa produkcja, której twórcy opuścili tegoroczną odsłonę festiwalu w Cannes z nagrodą Grand Prix, doczekała się pełnego zwiastuna. Za reżyserię odpowiada Jonathan Glazer, twórca kultowego thrillera sci-fi „Pod skórą” z 2013 roku, w którym wystąpiła Scarlett Johansson.

Akcja filmu na motywach powieści Martin Amis o tym samym tytule rozgrywa się w czasach II wojny światowej. Fabuła koncentruje się na losach komendanta Auschwitz-Birkenau Rudolfa Hössa oraz jego żony Hedwigi, którzy próbują ułożyć sobie rodzinne życie w domu z ogrodem, który znajduje się tuż obok obozu koncentracyjnego.

Przedsięwzięcie, pod którym Glazer podpisał się nie tylko jako reżyser, ale i scenarzysta jest brytyjsko-polsko-amerykańską koprodukcją. Obsadę tworzą między innymi Sandra Huller („Toni Erdmann”) oraz Christian Friedel („Biała wstążka”). Po stronie polskiej za film odpowiada Ewa Puszczyńska, producentka takich obrazów jak „Ida” i „Zimna wojna”. Zdjęciami zajął się Łukasz Żal

Strefa interesów” nie otrzymała wprawdzie najważniejszej statuetki w Cannes, ale była najgłośniejszym tytułem na Lazurowym Wybrzeżu. Na ten moment film Glazera może poszczycić się wynikiem 95% pozytywnych not w serwisie Rotten Tomatoes po ponad 90 opublikowanych tekstach. 

Do polskich kin film trafi kilka miesięcy po amerykańskim debiucie: dokładnie 9 lutego.

Zdj. Gutek Film