Polska premiera „Diuny” oficjalnie opóźniona

Po ostatnim przesunięciu amerykańskiej premiery filmu „Diuna” opóźniona została także polska data kinowego debiutu wyczekiwanej adaptacji powieści Franka Herberta.

Pod koniec czerwca ogłoszono, że amerykańscy widzowie będą musieli poczekać na premierę filmowej „Diuny” aż do 22 października. Wcześniej zakładano, że produkcja trafi na duży ekran i platformę HBO Max już 1 października. Opóźnienie amerykańskiej premiery pociągnęło za sobą także zmianę daty premiery w pozostałych krajach, w tym także w Polsce.

Polska premiera „Diuny” dopiero w październiku

Jeszcze przed ostatnią zmianą wydawało się, że polscy widzowie będą mogli zobaczyć „Diunę” w kinach 17 września, ale data ta nie jest już aktualna. Oficjalnie na kinową premierę musimy poczekać w Polsce do 15 października.

Głównego bohatera filmu zagrał Timothée Chalamet. W obsadzie „Diuny” znaleźli się także Rebecca Ferguson jako Lady Jessica, matka Paula Atrydy, jego ojca zagrał Oscar Isaac, a Zendaya wcieliła się w partnerkę głównego bohatera. W pozostałych rolach na ekranie pojawią się także Jason Momoa grający Duncana Idaho, bliskiego przyjaciela, doradcę i sługę Leto Atrydy, Josh Brolin wcielający się w Gurneya Hallecka, jednego z najbliższych towarzyszy księcia Leto oraz osobistego nauczyciela Paula Atrydy, Dave Bautista, który pojawił się jako Glossu Rabban, Stellan Skarsgård, który sportretował barona Harkonnena oraz Javier Bardem w roli Stilgara, przywódcy plemienia pomagającego głównemu bohaterowi.

zdj. Warner Bros.