Polski film erotyczny „Pokolenia Ikea” z pierwszym zwiastunem. Bartosz Gelner i Michalina Olszańska z głównymi rolami

W marcu do polskich kin trafi kolejny erotyczny film rodzimej produkcji. Tym razem na ekranie zadebiutuje „Pokolenia Ikea”, czyli ekranizacji bestsellerowej książki o tym samym tytule, autorstwa Piotra C. Jak zapowiada dystrybutor: to kino erotyczne skupione na męskim bohaterze. Zobaczcie pierwszą zapowiedź.

Piotr Czarny to czarujący trzydziestokilkuletni prawnik. Ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga – jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia – stawia mu ultimatum. Podążając za cynicznym i hedonistycznym bohaterem, wnikamy w świat przygodnego seksu, szybkich randek i jednonocnych romansów serwowanych nam przez aplikacje internetowe. Film w bezpruderyjny sposób portretuje ludzi, których łatwy dostęp do dóbr nauczył, że wszystko można tanio i bezrefleksyjnie zastąpić – komputer, meble, mieszkanie, a nawet związek.

Tak o inspiracjach do stworzenia filmu mówił jego reżyser Dawid Gral:

Najważniejszymi inspiracjami dla „Pokolenia Ikea” są filmy „Don Jon” (reż. Joseph Gordon-Levitt, 2013) i „Dziennik Bridget Jones” (reż. Sharon Maguire), które pod płaszczykiem płytkiej komercji i nasyconych kolorami obrazków ukryły przesłanie społeczne dotyczące związków. Twórczość Piotra C. obrazuje zmiany w relacjach damsko-męskich w Polsce na przestrzeni ostatnich lat.

W roli Piotra i Olgi zobaczymy Bartosza Gelnera i Michalinę Olszańską. W pozostałych rolach występują m.in.: Majka Jeżowska, Paweł Małaszyński, Jan Aleksandrowicz-Kraśko, Sławomir Mandes, Dagmara Bryzek, Adrianna Izydorczyk, Zuzanna Galewicz, Mateusz Dymidziuk, Marta Bryła i debiutująca na ekranie Adi Nowak.

Premierę flmu „Pokolenia Ikea” zapowiedziano na 3 marca 2023 roku.

zdj. Next Film