Polski hit familijny wraca w nowej odsłonie! Mamy zwiastun filmu „Za duży na bajki 2”

Już w marcu do kin zawita kontynuacja polskiego hitu familijnego „Za duży na bajki”, który podbijał kino w 2022 roku. Jak zapowiadają się nowe przygody Waldiego i jego przyjaciół? Zobaczcie zwiastun.

Za duży na bajki 2” – familijny hit powraca w marcu

Film w reżyserii Kristoffera Rusa ponownie opowie o ważnych zarówno dla dzieci, jak i rodziców kwestiach, jednocześnie bawiąc i wzruszając przy tym do łez. W obsadzie wraca znane z części pierwszej, młodzieżowe trio: Maciej Karaś, Amelia Fijałkowska i Patryk Siemek. Na ekranie towarzyszą im Karolina Gruszka, Dorota Kolak, Paweł Domagała, Michał Żurawski oraz Grzegorz Małecki.

To film rodzinny. Idealny pomysł na to, jak wspólnie spędzić czas, tak żeby było zabawnie, poruszająco i z sensem, i jeszcze, żeby było o czym porozmawiać po seansie” – mówi Karolina Gruszka. Aktorka ponownie wcieliła się w postać Teresy, czyli mamy głównego bohatera.

Jej partnera gra Paweł Domagała, który tak argumentuje przyjęcie roli w kontynuacji familijnego hitu: „Pierwsza część mi się bardzo podobała. Ciepły, pełen wdzięku i dobra film. Poza tym, to jeden z ulubionych filmów mojej córki, więc fajnie móc zaimponować własnemu dziecku”.

Za duży na bajki 2” – o czym opowie nowa część?

Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji. Wraz ze Staszkiem, pod osłoną nocy, wyruszają na poszukiwania. Czyhające na nich na górskim szlaku niebezpieczeństwa to nic w porównaniu z zadaniem, które otrzymuje Delfina. Kreatywna nastolatka musi ukryć przed niczego nieświadomą ciotką, mamą Waldka oraz… jej nowym partnerem prawdę o zniknięciu chłopców. Jakie zawirowania w życie wszystkich bohaterów wniesie ta sekretna misja?  Czy Waldek otrzyma odpowiedzi na dręczące go pytania i zrozumie postępowanie ojca?

Za duży na bajki 2” trafi na ekrany kin 15 marca, ale fani głównych bohaterów mogą ruszyć w nową podróż już 28 lutego. Właśnie wtedy ukaże się oparta na scenariuszu filmu powieść o tym samym tytule. Jej autorką jest scenarzystka Agnieszka Dąbrowska, spod której pióra wyszła również pierwsza część książki, czyli „Za duży na bajki”.

zdj. Next Film / Jarosław Sosiński