Polski serial podbija Netfliksa! „Forsta” z Borysem Szycem oglądają nie tylko Polacy!

Borys Szyc ruszył na podbój Netfliksa i po pierwszym tygodniu serial „Forst” osiągnął bardzo dobre wyniki nie tylko w Polsce. Najnowsza kryminalna produkcja bazująca na powieściach Remigusza Mroza zainteresowała też zagranicznych widzów.

Co obejrzeć? Na Netflix rządzi serial „Forst” z Borysem Szycem

Netflix może pochwalić się kolejnym serialowym hitem. Tym razem jest to produkcja z Polski! Od czwartku (11 stycznia) na platformie możemy oglądać serial „Forst” będący adaptacją dwóch pierwszych tomów popularnego cyklu kryminalnego z komisarzem Forstem autorstwa Remigusza Mroza. Produkcja z Borysem Szycem w roli głównej okazała się wielkim hitem w Polsce, ale zainteresowała też zagranicznych widzów.

W naszym kraju „Forst” nie miał sobie równych i był najchętniej oglądaną premierą serialową ostatniego weekendu (czwartek-niedziela). Polska produkcja zdetronizowała międzynarodowy hit Netfliksa, czyli brytyjską produkcję „Już mnie nie oszukasz” będącą kolejną adaptację dorobku Harlana Cobena. Jeśli natomiast chodzi o cały świat, to wśród produkcji nieanglojęzycznych „Forst” zajął drugie miejsce na przestrzeni całego zeszłego tygodnia.

Sprawdź też: Rewolucja w oglądaniu filmów i seriali! Ponad 150 produkcji w 3D dzięki Apple Vision Pro.

Serial musiał uznać wyższość tylko jednego tytułu, spin-offu „Domu z Papieru”, czyli produkcji „Berlin”. Polski serial mógł liczyć na 20,5 mln godzin wyświetleń, co daje 4,8 mln wyświetleń. Jest to jeden z najlepszych wyników polskich seriali na przestrzeni ostatnich miesięcy. Tymczasem hiszpański serial wygenerował 57 mln godzin wyświetleń, co przełożyło się na 8,7 mln wyświetleń w trzecim tygodniu obecności serialu na platformie.

Najpopularniejsze seriale w Polsce na Netflix TOP 10

Najpopularniejsze seriale na Netflix w Polsce styczen 2024

Wracając jeszcze do „Forsta” warto odnotować, że serial był wśród 10 najchętniej oglądanych seriali nie tylko w Polsce. Zainteresowali się też nim widzowie z całego świata i znalazł się w TOP 10 aż w 54 krajach! Co prawda, liderem okazał się tylko w Polsce, ale i tak jest to bardzo dobry wynik pokazujący, że ten tytuł, w przeciwieństwie, chociażby do komediowej produkcji „1670” był zdecydowanie bardziej przystępny dla zagranicznych widzów. Wśród seriali anglojęzycznych globalnie nadal rządzi „Już mnie nie oszukasz”, które dorzuciło w zeszłym tygodniu 153,3 mln godzin, co przełożyło się na 23,9 mln wyświetleń.

Skok w przestworzach” hitem nie zostanie. Kevin Hart nie przyciąga tłumów

Netflix co obejrzeć

W świecie filmu liderem była nowa oryginalna produkcja Netfliksa, czyli komediowy akcyjniak „Skok w przestworzach” z główną rolą Kevina Harta. Tytuł ten nie zostanie jednak wielkim hitem i nie dołączy do najpopularniejszych produkcji oryginalnych streamingowego giganta. W pierwszy weekend (12-14 stycznia) film wygenerował dokładnie 58,5 mln godzin, co przy jego czasie trwania przekłada się na 32,8 mln wyświetleń.

Jest to co prawda lepszy wynik od ostatniej superprodukcji Netfliksa, czyli wyreżyserowanego przez Snydera filmu „Rebel Moon” (23,9 mln dolarów), ale jednocześnie słabszy, od tego, który niedawno zaliczył film „Zostaw świat za sobą”. Produkcja wygenerowała aż 98,7 mln godzin wyświetleń, co w nowym systemie Netfliksa przełożyło się na 41,7 mln wyświetleń. Film nie zbliżył się więc do największych hitów Netfliksa takich jak „Czerwona nota”, która wygenerowała gigantyczne 148,72 mln godzin wyświetleń.

Najpopularniejsze filmy w Polsce na Netflix TOP 10

Najpopularniejsze filmy na Netflix w Polsce styczen 2024

zdj. Netflix / Łukasz Bąk