Polski zwiastun serialu „Snowpiercer” od Netfliksa. Kiedy premiera?

Netflix zaprezentował właśnie pierwszy polski zwiastun serialu „Snowpiercer”, w którym jedną z głównych ról zagrała Jennifer Connelly. Kiedy możemy spodziewać się polskiej premiery? Poznajcie szczegóły.

Fabuła serialu „Snowpiercer”, podobnie jak historia przedstawiona w kinowym filmie z 2014 roku, w którym zagrał Chris Evans, będzie czerpała z powieści graficznej autorstwa Benjamina Legranda i Jacques’a Loba. Historia skupia się na pasażerach pędzącego pociągu Snowpiercer, którzy jako jedyni przetrwali globalne obniżenie temperatury na całej Ziemi.

Do katastrofy doprowadziły działania naukowców, którzy chcieli odwrócić efekty globalnego ocieplenia. Ich działania sprawiły gwałtowne obniżenie temperatury na Ziemi, a tym samym do wyginięcia roślin i zwierząt oraz śmierci prawie całej populacji. Mieszkańcy pociągu Snowpiercer, którym udało się przetrwać, zostali podzieleni na trzy klasy: elitę, która sprawuje władzę, robotników odpowiedzialnych za utrzymanie maszyny oraz ubogich, którzy żyją w najgorszych warunkach.

Siedem lat po tym, jak świat zamienił się w skute lodem pustkowie, ostatni pozostali przy życiu ludzie próbują przetrwać na pokładzie gigantycznego pociągu o nazwie Snowpiercer. Okrążając nieustannie świat, Snowpiercer ciągnie 1001 wagonów podzielonych na klasy: bogaci jadą z przodu, a ubodzy w ogonie. Oto opowieść o tym, co się dzieje, kiedy ciemiężeni przez całe życie ludzie postanawiają stawić opór i podnieść bunt.

Pierwsza seria zadebiutuje na platformie Netflix już 25 maja. Dodajmy, że studio Warner Bros. ogłosiło niedawno, że serial „Snowpiercer” otrzymał zamówienie na drugi sezon.

zdj. TNT / Netflix