Polskie filmy i seriale opanowały Netfliksa. To te produkcje oglądamy teraz najchętniej

Ofertę serwisu Netflix opanowały polskie filmy. Wśród najchętniej oglądanych teraz produkcji zdecydowaną większość stanowią w obecnej chwili rodzime produkcje. Pojawił się też nowy serialowy hit, który Netflix wykupił od TVP. Jakie tytuły Polacy oglądają teraz najchętniej? Tak wypada  TOP 10 najpopularniejszych nowości.

Netflix TOP 10 dzisiaj – Polski serial kryminalny hitem Netfliksa 

Platformą Netflix podbijają w naszym kraju polskie produkcje. Od kilku dni w serwisie streamingowym najchętniej oglądanymi filmami i serialami są rodzime tytuły. W świecie seriali rządzi wykupiony przez Netfliksa serial Krucjata” wyprodukowany przez TVP. To klasyczny serial kryminalno-sensacyjny w starym stylu, opowiadający o życiu i pracy komisarza Jana Góry (w tej roli Julian Świeżewski) oraz śledztwach prowadzonych przez wydział zabójstw i terroru kryminalnego Komendy Stołecznej Policji

Serial debiutujący w listopadzie 2022 roku na TVP VOD doczekał się na ten moment tylko jednego sezonu, ale niewykluczone, że jego popularność na platformie Netflix sprawi, że twórcy otrzymają szansę na kontynuowanie historii. Każdy z trzynastu dostępny na Netfliksie odcinków koncentruje się na nowej sprawie kryminalnej, ale przez cały sezon rozgrywa się także główna fabuła, która okazuje się mieć wspólny mianownik w historiach prezentowanych przez całą serię. W obsadzie serialu znalazło się sporo głośnych polskich nazwisk takich jak wspomniany Julian Świeżewski, Tomasz Schuchardt, Paweł Tomaszewski, Vanessa Aleksander, Mateusz Nędza, Masza Wągrocka, Justyna Wasilewska oraz Piotr Cyrwus.

Aż 7 polskich filmów podbija TOP 10 Netfliksa

Akademia Pana Kleksa

O ile w przypadku serialu aktualnie w TOP 10 Netfliksa znajduje się tylko jeden polski tytuł, tak w przypadku filmów pierwsza dziesiątka została wręcz opanowana przez polskie tytuły. W ostatnich dniach Netflix podrzucił nam wyjątkowo sporo polskich nowości, które momentalnie zdominowany TOP 10 najchętniej oglądanych filmów. Na pierwszym miejscu znajduje się rzecz jasna „Akademia Pana Kleksa”, jeden z największych hitów kinowych ostatnich lat, na który do kin wybrało się w Polsce prawie 3 mln widzów. Nic więc dziwnego, że film z Tomaszem Kotem w roli Pana Kleksa bez problemu zdominował pozostałe tytuły dostępne w ofercie streamingowego giganta.

Na drugim miejscu znajduje się dzisiaj „Polowanie”, czyli oparty na autentycznych wydarzeniach politycznych kryminał z Michałem Czerneckim w roli przedsiębiorcy, który zostaje burmistrzem małego miasteczka i tafia w sam środek miasteczkowego układu. Pierwszą trójkę zamyka „Dziewczyna influencera” zanurzająca się w świat social mediów i prezentująca kulisy na pozór idealnego życia, pełnego beztroskich i luksusowych podróży, markowych ubrań i niekończącej się zabawy. W pierwszej dziesiątce znalazło się na ten moment aż siedem polskich filmów, które Netflix nabył od innych dystrybutorów w ramach licencji.

TOP 10 Najpopularniejszych dzisiaj filmów na Netflix w Polsce

 1. „Akademia Pana Kleksa”
 2. „Polowanie”
 3. „Matka Panny młodej”
 4. „Dziewczyna influencera”
 5. „Jak ukradłem 100 milionów”
 6. „Marusarz: Tatrzański orzeł”
 7. „Barbarzyńcy”
 8. „Baby Boom czyli Kogel Mogel 5”
 9. „Miesiąc miodowy”
 10. „Piep*zyć Mickiewicza”

TOP 10 Najpopularniejszych dzisiaj seriali na Netflix w Polsce

 1. „Krucjata”
 2. „Reniferek”
 3. „Facet z zasadami”
 4. „Kicia Kocia”
 5. „Sprawa Asunty”
 6. „Dziękuję, następny”
 7. „Bodkin”
 8. „S.W.A.T. Jednostka specjalna”
 9. „Martwi detektywi”
 10. „Antracyt”

zdj. Netflix