Polskie filmy i seriale zaleją Netfliksa. Te tytuły zobaczymy w 2023 roku na platformie

W 2023 roku na platformę Netflix trafi kolejna porcja polskich produkcji. Streamingowy gigant od kilku miesięcy coraz mocniej inwestuje w produkowanie filmów i seriali na polskim podwórku i niedługo będziemy mogli zobaczyć owoce tych starań. Na jakie tytuły warto czekać? Oto szczegóły nadchodzących projektów.

Wśród wielu zagranicznych premier szykowanych na 2023 rok znajdą się też polskie filmy i seriale. Nadchodzące w tym roku polskie produkcje mają być ukłonem w stronę rodzimej kultury oraz różnorodności gatunkowej. Widzowie przeżyją z bohaterami rodzinne emocje, sensacyjne intrygi i sekrety, nastoletnie dylematy, kobiecą odwagę czy trudne procesy poszukiwania własnej tożsamości. Wśród premier znajdą się również historie inspirowane znanymi polskimi powieściami mających rzesze fanów w całej Polsce. Fani w nadchodzących miesiącach będą mogli poznać też dalsze losy bohaterów globalnych hitów, jak i zupełnie nowe światowe produkcje. Tak pojawienie się oryginalnych tytułów z Polski zapowiada Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych CEE w Netflix:

Nasze tegoroczne premiery serialowe to opowieści osadzone w polskich realiach, w których często swoim głosem mówią współcześni młodzi dorośli. Ich wyzwania dotyczą bliskich nam wszystkim rozterek i emocji, które mogą poruszać zarówno młodszą, jak i nieco starszą widownię.

Polskie filmy Netfliksa w 2023 roku

 • „Dzień Matki”
 • „Fanfik”
 • „Fenomen”
 • „Freestyle”
 • „Gorzko, Gorzko!”
 • „Miłość Do Kwadratu Bez Granic”
 • „Pan Samochodzik I Templariusze”
 • „Operacja Soulcatcher”
 • „Znachor”

Polskie seriale Netfliksa w 2023 roku

 • „Absolutni Debiutanci”
 • „Infamia”
 • „Informacja Zwrotna”

 

„Absolutni Debiutanci” – premiera w 2023 roku

ABSOLUTNI DEBIUTANCI, Martyna Byczkowska, Bartłomiej Deklewa, reż. Kamila Tarabura i Katarzyna Warzecha-min.jpg

Lato, polskie morze. Dziewiętnastoletnia Lena i jej najlepszy przyjaciel Niko kręcą odważny film o miłości, by dostać się do szkoły filmowej. Gdy na horyzoncie pojawi się nieznajomy z obozu sportowego, bohaterowie przeżyją zachwyt, pożądanie i całkowitą wolność. To ostatnie takie wakacje.

Serial autorstwa Kamili Tarabury oraz Niny Lewandowskiej. W serialu zagrali: Martyna Byczkowska, Bartłomieja Deklewa, Jan Sałasiński.

„Infamia” – premiera w 2023 roku

INFAMIA, Zofia Jarzębska jako Gita, reż. Anna Maliszewska i Kuba Czekaj-min.jpg

Po latach życia w Wielkiej Brytanii, nastoletnia Romka i jej rodzina przeprowadzają się do rodzimej Polski. Po powrocie, dziewczyna próbuje odnaleźć siebie, balansując między współczesnym światem nastolatków a tradycyjnymi romskimi zasadami.

Serial na podstawie pomysłu Anny Maliszewskiej. W serialu zagrali: Zofia Jastrzębska, Sebastian Łach, Magdalena Czerwińska, Kamil Piotrowski.

„Informacja Zwrotna” – premiera w 2023 roku

INFORMACJA ZWROTNA, Arkadiusz Jakubik jako Marcin Kania, reż. Leszek Dawid-min.jpg

Uzależniony od alkoholu były muzyk rockowy wyrusza w szaloną podróż w najciemniejsze zakamarki Warszawy i ludzkiej psychiki, aby odnaleźć swojego zaginionego syna.

Adaptacja książki Jakuba Żulczyka pt. „Informacja zwrotna”. W serialu zagrali: Łukasz Dzięcioł, Piotr Dzięcioł.

„Dzień Matki” – premiera w 2023 roku

DZIEŃ MATKI, Agnieszka Grochowska, reż. Mateusz Rakowicz-min.jpg

Nina, żyjąca w ukryciu była agentka NATO do zadań specjalnych, musi wykorzystać wszystkie swoje śmiercionośne umiejętności, aby uratować syna porwanego przez bezwzględnych gangsterów. Odnalezienie Maksa to dla niej podwójna szansa. Szansa na ponowne poczucie adrenaliny oraz możliwość powrotu do życia syna, którego musiała przed laty porzucić. Dzień Matki to przewrotny film akcji, w którym główna bohaterka pokonuje demony przeszłości najczęściej przy pomocy własnych pięści. To brutalna i emocjonalna historia o najsilniejszym rodzaju uczucia - miłości matki do dziecka. W roli głównej: Agnieszka Grochowska.

„Fanfik” – premiera w 2023 roku

FANFIK, Alin Szewczyk, reż. Marta Karwowska-min.jpg

Tosia to młoda osoba mierząca się z rolą, jaką narzuca jej otoczenie. Przez rówieśników uważana jest za outsidera. Z czasem odkrywa swoją tożsamość i zaczyna rozumieć, że jest chłopcem, Tośkiem. Fanfik to historia o dojrzewaniu, poznawaniu samego siebie i oswajaniu świata.

Film powstał na podstawie bestsellerowej książki Natalii Osińskiej o tym samym tytule. Obsada: Alin Szewczyk, Jan Cięciara, Dobromir Dymecki.

„Fenomen” – premiera w 2023 roku

FENOMEN, Karolina Bruchnicka, Katarzyna Gałązka, reż. Maciej Barczewski-min.jpg

Nastoletnia Ala dorasta na prowincji. Pewnego dnia przez przypadek odkrywa, że potrafi władać grawitacją, a jej życie wywraca się do góry nogami. Nagle jest ścigana przez wojsko i zmuszona do ucieczki z domu. Dowiaduje się jednak, że jej zaginiona przed laty starsza siostra Lena żyje i postanawia ją odnaleźć, wierząc że w rodzinnej przeszłości znajduje się klucz do rozwiązania zagadki jej niezwykłej mocy. Spotkanie sióstr będzie początkiem wielkiej przygody, ale szybko okazuje się, że obie dziewczyny stanowią potencjalne narzędzie do stworzenia legendarnej i potężnej broni…

Obsada: Katarzyna Gałązka, Karolina Bruchnicka.

„Freestyle” – premiera w 2023 roku

FREESTYLE, Maciej Musiałowski, reż. Maciej Bochniak-min.JPG

Diego, uliczny raper po odwyku zrywa z dilerką i koncentruje na muzyce. Razem z przyjacielem Mąką pracują nad nową płytą odrzucając krążące wokół pokusy łatwego hajsu. Niestety Mąka kradnie ze studia nagraniowego mikrofon i na chłopaków spada dług. Na drodze Diego pojawia się gangster ze Słowacji, który proponuje mu złoty i szybki biznes. Diego podejmuje wyzwanie; interes załatwi sprawę długu i raz na zawsze pozwoli mu odciąć się od przeszłości. Czy Diego wyjdzie z tego cało? Niełatwo pływać w bagnie - czarne chmury zbierają się na niebie, a pętla na szyi zaciska. W roli głównej: Maciej Musiałowski.

„Gorzko, Gorzko!” – premiera w 2023 roku

GORZKO, GORZKO!, Mateusz Kościukiewicz i Rafał Zawierucha, reż. Tomasz Konecki-min.jpg

Nieustępliwy podrywacz przekonany, że może zdobyć serce każdej kobiety, bierze na cel nieznajomą, która wkrótce ma wyjść za syna ambitnego polityka.

Obsada: Mateusz Kościukiewicz, Rafał Zawierucha, Zofia Domalik, Agnieszka Więdłocha, Edyta Olszówka, Marcin Perchuć, Cezary Pazura

„Miłość Do Kwadratu Bez Granic” – premiera w 2023 roku

MIŁOŚĆ DO KWADRATU BEZ GRANIC, Adrianna Chlebicka i Mateusz Banasiuk, reż. Filip Zylber-min.jpg

Enzo oświadcza się Monice. Zanim jednak powiedzą sobie “tak”, on musi zmierzyć się ze swoją przeszłością, a ona z problemami związanymi z objęciem nowego stanowiska w szkole. Czy ich miłość zdoła pokonać kolejne przeszkody?

Obsada: Adrianna Chlebicka, Mateusz Banasiuk.

„Pan Samochodzik i Templariusze” – premiera w 2023 roku

PAN SAMOCHODZIK I TEMPLARIUSZE, Mateusz Janicki jako Pan Tomasz, reż. Antoni Nykowski -min.jpg

Znany historyk sztuki, łowca skarbów oraz właściciel niezwykłego samochodu wpada na trop skarbu templariuszy, który jest kluczem do wielkiej mocy, mogącej zachwiać równowagą dobra i zła na świecie. Wspierany przez zaprzyjaźnionych harcerzy, Pan Samochodzik rozpoczyna wielki wyścig z czasem i wrogą organizacją, którego stawką jest dziedzictwo rycerskich zakonów.

Na podstawie książek Zbigniewa Nienackiego. Obsada: Mateusz Janicki, Piotr Sega, Kalina Kowalczuk, Olgierd Blecharz.

„Operacja Soulcatcher” – premiera w 2023 roku

Operacja Soulcatcher, Piotr Witkowski, reż. Daniel Markowicz-min.jpg

„Kieł” kiedyś pracował dla polskich służb zwalczających terroryzm, a obecnie to najemnik działający na zlecenie prywatnej firmy wojskowej. Wraz ze swoim bratem Piotrem przyjmuje lukratywną misję w kraju, w którym rządzi lokalny watażka. Choć zadanie na pozór jest proste, to okazuje się, że muszą się zmierzyć z niebezpieczną eksperymentalną bronią.

Obsada: Piotr Witkowski, Jacek Koman, Mariusz Bonaszewski, Jacek Poniedziałek Aleksandra Adamska, Sebastian Stankiewicz, Michalina Olszańska

„Znachor” – premiera w 2023 roku

ZNACHOR, Leszek Lichota jako Antoni Kosiba, reż. Michał Gazda, fot. Bartosz Mrozowski-min.jpg

Szanowany chirurg profesor Rafał Wilczur traci rodzinę i pamięć. Wiele lat później, zapomniany i biedny, spotyka swoją córkę.

Na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza pt. „Znachor”. Obsada: Leszek Lichota, Maria Kowalska, Ignacy Liss, Anna Szymańczyk oraz Mirosław Haniszewski, Mikołaj Grabowski, Izabela Kuna, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak i Łukasz Szczepanowski

zdj. Netflix